В Україні сума допомоги по безробіттю залежить від трьох основних речей: скільки часу ви працювали, чому вас звільнили, і яка у вас була зарплата на останній роботі.

Це важливо знати, щоб розуміти систему і що робити, якщо ви залишитеся без роботи. Ось як визначається розмір допомоги:

Страховий стаж: Розмір допомоги залежить від загальної тривалості страхового стажу особи, яка втратила роботу. Чим довший стаж, тим вищий відсоток від середньої зарплати можна отримати.

соцвиплати
соцвиплати

Процентні ставки за страховий стаж: До 3 років стажу: 50% від середньої зарплати. Від 3 до 6 років: 55%. Від 6 до 12 років: 60%. Від 12 до 18 років: 65%. Від 18 до 24 років: 70%. Від 24 до 30 років: 75%. Понад 30 років: 80%.

Популярні новини зараз
Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати
Показати ще

Додаткова вигода: Якщо страховий стаж складає не менше 15 років і протягом останніх 15 років до реєстрації як безробітний особа не отримувала допомогу по безробіттю, то відсоток від середньої зарплати збільшується на 10%.

Мінімальний розмір допомоги: Незалежно від відсотка, що розраховується вище, існує мінімальний розмір допомоги, який гарантовано встановлений для безробітних.

соцвиплати
соцвиплати

Ця система допомагає фінансово підтримати людей, які втратили роботу, і допомагає їм швидше повернутися до роботи. Важливо також знати, що розмір допомоги по безробіттю може залежати від причини звільнення.

Наприклад, якщо людину звільнили не за її власним бажанням, як у випадку зі скороченням штату, це може вплинути на суму виплат.

Раніше повідомлялося на порталі Знай.ua оце і все? Українцям обіцяють додати 300 гривень до пенсії

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, відкрито реєстрацію на нову грошову допомогу: хто має право подати заявку