Ситуація з електроенергією в Україні стає все більш напруженою. Після ракетного обстрілу енергетичних об'єктів, енергосистема країни зазнає серйозних труднощів. Енергетики довго намагалися тримати тарифи на рівні, доступному населенню, але тепер це стає неможливим.

Згідно з інформацією, експерти енергетичної галузі попереджають про підвищення тарифів на електроенергію вже в червні-липні.

енергетика, дрони
енергетика, дрони

Торік, після атак на енергосистему, тариф уже збільшився до 2,64 грн/кВт-год, що хоч і було недостатньо, дозволило відновити деякі об'єкти.

Тепер ситуація стала ще гіршою. Агресори зосередилися на знищенні об'єктів генерації електроенергії, а не лише на розподільних мережах. Це створює серйозні проблеми з балансом енергосистеми та збільшує ризики збоїв, особливо в піковий годинник.

Популярні новини зараз
Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо
Показати ще

Експерти пропонують різні варіанти нових тарифів. Від 3,5 до 4 грн/кВт-год – такі прогнози стають найоптимістичнішими експертами.

Тарифи на світло, скріншот: YouTube
Тарифи на світло, скріншот: YouTube

Інші пропонують диференційовані тарифи в залежності від споживання або ринкові тарифи для всіх із можливістю субсидій для незаможних.

Ситуація стає все більш складною для тих, хто уникав офіційної роботи через побоювання бути покликаним на фронт. Збільшення тарифів може змусити багатьох "підпільників", тобто чоловіків, які ухиляються від служби, шукати легальні джерела доходу.

У будь-якому випадку підвищення тарифів на електроенергію видається неминучим. Це стане серйозним випробуванням для економіки країни та для звичайних громадян.

Але, можливо, це необхідний крок для підтримки працездатності енергосистеми та відновлення ладу в галузі.

Крім того, Знай.ua повідомляв, доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів.

Раніше нам стало відомо, радіти чи плакати: для українців можуть запровадити два тарифи на електроенергію