14 квітня у народі відзначають свято Мартина Лісогона. У православній церкві цього дня всі віруючі віддають вшанування пам'яті святителя Мартіна I, папи Римського.

Свою назву свято отримало через лисиць, які цього дня кидають старі нори та починають рити нові. У цей час тварина сліпне і глухне, тому його легко зловити. Мисливець не проґавить таку можливість.

У це народне свято полюють на лисиць.

Прийнято оглядини та сватання. Вважається, що якщо вони відбулися цього дня, то дорога молодих буде легкою, як пташине крило.

Популярні новини зараз
Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги Пенсії не буде, лише "соцдопомога": хто позбавлений права на відпрацьовані гроші Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

На Мартина Лісогона прийнято висловити повагу до ворона. Його називають мудрим і речовим птахом. Щоб задобрити ворона, потрібно зварити кашу, винести в сковороді на полі і перевернути вгору дном. Птаха приверне блиск, і він обов'язково зацікавиться. Після цього сковороду потрібно прибрати. Вважається, що підгодований таким чином ворон оберігатиме господарство.

Триває Великий піст 2024 - тим, хто постує, дозволяється гаряча їжа з олією.

Що не можна робити 14 квітня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – лаятися, сваритися, відмовляти у допомозі, ображати тварин та особливо птахів. Народні прикмети забороняють у день святого Мартіна обманювати, лестити і давати хибні обіцянки - інакше можна накликати біду.

Нагадаємо про Великий пост-2024 продовжується: що заборонено робити всім православним до 5 травня.

Раніше ми повідомляли про Великий пост-2024: як правильно харчуватися, приклади страв та навіщо взагалі постувати.