Законодавство України чітко зазначає, що сама інвалідність людини не може бути причиною для її звільнення. Відповідно до статті 17 Закону №875, роботодавцям заборонено порушувати трудові права осіб з інвалідністю, включаючи їх звільнення з роботи за власною ініціативою.

Однак, існують винятки, якщо медико-соціальна експертиза підтверджує, що стан здоров'я співробітника перешкоджає виконанню його професійних обов'язків, становить загрозу для здоров'я інших осіб, або продовження роботи може погіршити його здоров'я.

Віддалена робота. Фото Freepik
Віддалена робота. Фото Freepik

Державна служба України з питань праці підкреслює, що особу з інвалідністю можна звільнити тільки за певних умов. Якщо лікарська комісія встановлює, що співробітник не може виконувати свою роботу через стан здоров'я, роботодавець повинен спершу подивитися, чи можна змінити його робоче місце або перевести на іншу посаду, щоб він міг продовжувати працювати.

робота в офісі, фото: Pxhere
робота в офісі, фото: Pxhere

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Стаття 19 закону також вимагає від роботодавців створення відповідної кількості робочих місць для осіб з інвалідністю. Невиконання цього обов'язку може призвести до адміністративних санкцій і штрафів.

Раніше повідомлялося на порталі Знай.ua отримали, чого чекали? Як змінилися виплати та пенсії після індексації

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, Мінсоцполітики розширює коло одержувачів виплат: хто у списку

Нагадаємо, що українським працівникам обіцяють "райські умови": більше відпочинку та менше паперової тяганини