Мобільний зв'язок в Україні залишається одним із найдоступніших у світі, що підтверджується середньомісячним чеком у розмірі 102,1 грн, згідно з даними НКЕК.

За останній рік ціни на мобільний зв'язок зросли лише на 7,5%, а з початку військового конфлікту – на 28%. Однак, враховуючи девальвацію національної валюти, переведення вартості послуг у долари США показує навіть зниження цін.

мобільний зв'язок
мобільний зв'язок

Мобільні оператори в Україні, незважаючи на стабільність цін, зіткнулися із необхідністю вкладень в інфраструктуру та оновлення обладнання.

У 2023 році в результаті блекаутів взимку 2022 вони змушені були придбати 2549 додаткових генераторів і 129 584 додаткових акумуляторних батарей.

Популярні новини зараз
Притула хоче запрягти ухилянтів: "Хе**чити по 16 годин на день" Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається Українцям дадуть гроші на генератори та сонячні панелі — як забезпечити свою оселю електрикою і не залежати від графіків Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Це дозволило забезпечити працездатність критичних точок зв'язку та базових станцій навіть за відключення електроживлення.

Уряд України поклав на мобільні компанії зобов'язання щодо забезпечення роботи критичної інфраструктури, що стало додатковим фінансовим навантаженням на операторів.

мобільний зв'язок
мобільний зв'язок

Для покриття таких витрат їм доводиться закуповувати обладнання за кордоном, що стає складним завданням через зростання витрат на енергію та паливо.

Проте, незважаючи на складні умови, мобільні компанії продовжують розвивати мережі 4G у країні. За даними телеком-регулятора, до кінця 2023 року кількість підключених до 4G-мережі сім-карт становила 29,8 млн, що на майже 4 млн більше, ніж два роки тому, що говорить про розширення покриття 4G.

мобільний зв'язок
мобільний зв'язок

Проте загальна кількість абонентів мобільного зв'язку в країні з початку військового конфлікту знизилася майже на 5 млн. Це пов'язано з від'їздом громадян із країни та перебуванням на окупованих територіях, де українські мережі не працюють.

Для збереження та покращення якості мобільного зв'язку в Україні у майбутньому необхідні додаткові інвестиції в інфраструктуру та придбання нових радіочастотних ліцензій.

Це може призвести до помірного зростання тарифів у найближчі роки, оскільки операторам доведеться компенсувати збільшення витрат на оновлення мереж.

Нагадаємо, V odafone виводить абонентів у мінус і загрожує колекторами: "Підуть на*уй"

Раніше ми писали про те, що плати за те, що не потрібно: абоненти "Київстар" шоковані новими тарифами