З початком війни багато українських родин опинилися в складній ситуації через загибель або поранення їхніх близьких, які служили в армії. У такі часи надання фінансової допомоги сім'ям загиблих чи поранених військовослужбовців стає вкрай важливим питанням.

Одноразова грошова допомога надається українським сім'ям у таких ситуаціях, але постає питання про її правовий статус.

Чи можна отримати її у спадок?

Гроші / фото
Гроші / фото: depositphotos

Суми одноразової допомоги, які були отримані спадкодавцем за життя, автоматично переходять до складу спадщини. Це означає, що ці кошти будуть розподілені відповідно до правил успадкування, встановлених законом.

Популярні новини зараз
Нові вимоги для виходу на пенсію: левова частка українців зіткнеться із проблемами Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Варто згадати, що згідно з встановленим порядком, сума одноразової грошової допомоги, що залишилася неотриманою через смерть одержувача, розподіляється між іншими членами сім'ї.

Грошова допомога. Фото: скрін youtube
Грошова допомога. Фото: скрін youtube

Ці кошти перераховуються місцевим органом соціального захисту населення за місцем проживання померлої особи відповідно до рішення міжвідомчої комісії.

У разі відсутності певних членів сім'ї зазначена сума включається до загальної спадщини. Це означає, що кошти, які призначалися загиблому або пораненому військовому і залишилися неотриманими, стають частиною спадщини та розподіляються згідно із законодавством про спадкування.

Нагадаємо, виплатять до 11 186 гривень: як дітям отримати важливу допомогу

Раніше ми писали про те, що українці мають шанс отримати божевільні гроші: виплачуватимуть по 100 тисяч