У зв'язку з війною, яку розв'язала росія, тисячі українців опинилися перед необхідністю шукати безпечніше місце для життя в інших регіонах країни, ставши внутрішньо переміщеними особами (ВПО).

У такий складний час держава надає допомогу на проживання, проте не всі автоматично підпадають під цю підтримку. Є чіткі критерії та правила, за якими визначається, хто може розраховувати на фінансування.

Допомога ВПО. Фото: скрін youtube
Допомога ВПО. Фото: скрін youtube

Основна вимога, що висувається до працездатних ВПО, які вперше просять про допомогу — показати ініціативу у пошуку роботи.

Це означає, що протягом 3 місяців з моменту подачі заявки на отримання допомоги необхідно або знайти роботу, або зареєструватися як особа, що шукає її, чи почати власну справу.

Популярні новини зараз
ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку Обмеження водопостачання: українці можуть залишитись без життєво важливої ​​послуги Лише встигай підставляти кишені: українцям пропонують солідні гроші від благодійних організацій - куди звертатися "Це тупість...": українці лютують через слова зірки "Кріпосної", після удару по дитячій лікарні
Показати ще

Це демонструє державі готовність особи до самостійного забезпечення свого проживання. Однак, є низка обставин, за яких ця вимога не застосовується.

Допомога ВПО. Фото: Youtube
Допомога ВПО. Фото: Youtube

Це стосується, осіб, що мають на утриманні маленьких дітей, хворих членів сім'ї, а також тих, хто сам має інвалідність чи доглядає за людьми з інвалідністю.

Також виняток робиться для студентів, які навчаються на денній формі. У цих випадках держава визнає, що пошук роботи може бути ускладнений або неможливий.

Допомога ВПО, скріншот: YouTube
Допомога ВПО, скріншот: YouTube

Ці винятки зрозумілі та виправдані, оскільки вони враховують життєві реалії та складнощі, з якими можуть стикатися ВПО у період адаптації до нових обставин.

Це підкреслює гуманний підхід держави до вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб, надаючи їм не тільки матеріальну, але й соціальну підтримку.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, фінансова допомога для українців із низьким доходом: скільки можна отримати

Також, Знай.ua писав про виїхати за кордон не вийде: які правила стосуються не тільки чоловіків, а й жінок