Коли ми думаємо про пенсію, можливо, бачимо перед собою картини спокійного відпочинку, турбот про себе та своїх близьких. Але майбутнє пенсійної системи в Україні виглядає зовсім інакше. Найближчими роками українцям доведеться звикати до нових, суворіших умов для виходу на пенсію за віком.

Згідно з останніми змінами закону про пенсійне страхування, ситуація змінюється швидше, ніж багато хто міг очікувати. Зараз, щоб отримати пенсію після досягнення 60 років, потрібно щонайменше 31 рік стажу.

пенсіонерка, фото 112.ua
пенсіонерка, фото 112.ua

Проте вже наступного року ці вимоги стануть жорсткішими: для виходу на пенсію після 60 років знадобиться не менше 32 років стажу.

Прогресуючи далі, до 2028 року українцям доведеться ще більше зусиль, щоб заслужити на свій пенсійний відпочинок.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити
Показати ще

Право на пенсію після досягнення 60 років буде надано лише за наявності 35 років стажу. Це означає, що більшості з нас доведеться працювати довше, перш ніж ми зможемо насолодитися заслуженим спокоєм.

Пенсіонерка, фото: кадр з відео
Пенсіонерка, фото: кадр з відео

Для тих, у кого не вистачить стажу навіть для пенсії після 60 років, є альтернативні варіанти:

  • для тих, у кого стаж становить від 25 до 35 років, право на пенсію буде надано після досягнення 63 років,
  • для тих, хто має стаж менше 25 років, нададуть право на соціальну допомогу після 65-річчя.

Проте є й хороша новина: з 2028 року українцям, які мають 40 і більше років стажу, призначатимуть пенсію незалежно від віку. Це, можливо, принесе полегшення тим, хто присвятив більшу частину свого життя праці і тепер заслуговує на турботи та повагу з боку держави.

Також наш портал інформував, що виплати ВПО "підріжуть" - нові правила вже не за горами, не всі отримають гроші

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що в Україні підвищили пенсії: кому пощастить отримати більше, ніж інші

Вам буде цікаво дізнатися, голод у холодильнику, посуха у роті: які продукти через блокаду почнуть дорожчати