Фонд соціального страхування України — це як магічна копілочка для 11 мільйонів працівників. Якщо захворієш або треба доглядати за хворими рідними, вона допоможе тобі грошима, щоб ти міг спокійно одужувати або допомагати своїм, не переймаючись про зарплату.

Коли людина захворіла і не може працювати, лікарняні допомагають їй не залишитися без грошей. Скільки саме вона отримає, залежить від того, скільки зазвичай вона заробляє і скільки років вже працює.

Лікар/фото: з інтернету

Отже, якщо українець працював менше трьох років, тоді йомуі заплатять половину від зарплати.

Якщо стаж:

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Ці Знаки Зодіаку стануть багатими вже у липні: кому доля подарує успіх Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще
  1. Від трьох до п'яти років - отримає 60%.
  2. Пропрацював від п'яти до восьми - забирає 70%.
  3. А якщо ти з досвідом понад вісім років, то можеш розраховувати на повну зарплату.

Але є винятки! Деякі люди отримують 100% зарплати в будь-якому випадку, незалежно від стажу. Це, наприклад, ті, хто постраждав через Чорнобиль, ветерани, сім'ї загиблих захисників і захисниць.

Лікар/фото: з інтернету

Якщо ж людина працювала менше шести місяців протягом останнього року перед хворобою, лікарняні рахують по-іншому, але їй точно заплатять не менше, ніж це передбачено за мінімалкою.

Якщо людина працює в Дія Сіті або є гіг-спеціалістом, тоді їй нарахують лікарняні згідно з тим, скільки вона реально заробляє і скільки внесків сплатила, а стаж тут не важливий.

Нагадаємо, лікарняний є, а грошей немає: у ПФУ розповіли, кому не виплатять після хвороби

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, лікування під час війни: чи потрібно українцям платити за стаціонар