Багато українців змушені лишати домівки доволі швидко, під обстрілами та у екстрених умовах. Деяким бракує навіть банальних речей, аби облаштуватися на новому місці.

Наші шановні читачі мають знати, що у разі, коли потрібно терміново евакуюватися із небезпечної зони, вони мають право на необхідну грошову підтримку.

Біженці. Фото: скрін youtube
Біженці. Фото: скрін youtube

Скільки виплачують

Уряд України, зокрема через "Укрпошту", надає одноразову грошову допомогу: 3 тисячі гривень для осіб з особливими потребами та дітей, та 2 тисячі гривень для всіх інших, хто змушений був залишити своє звичайне місце проживання.

Щоб ця допомога дійшла до кожного, хто в ній потребує, обласні відомства співпрацюють з "Укрзалізницею" та "Укрпоштою", інформуючи їх про кількість людей, які потребують евакуації. Після перевірки інформації про тих, хто вже отримав допомогу, "Укрпошта" забезпечує виплати протягом 10 днів після прибуття людей до місця, де вони можуть отримати цю допомогу.

Популярні новини зараз
Астронавт повернувся з космосу і розкрив "брехню", в якій живе Людство Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення
Показати ще

Для отримання необхідної підтримки, достатньо пред'явити документ, який підтверджує особу, а також документи, що свідчать про статус особи з інвалідністю чи про наявність дітей, які також потребують допомоги. Це може бути паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини або навіть електронна версія такого свідоцтва.

Варто пам'ятати, що якщо виникають перешкоди для виплат, наприклад, через відсутність електроенергії чи інтернету, уряд зобов'язується виплатити допомогу відразу ж, як тільки ці перешкоди будуть усунені, але не пізніше 5 днів з моменту їх усунення.

Біженці. Фото скрін з Youtube
Біженці. Фото скрін з Youtube

Можна отримати до 10 тисяч

Нашим читачам, які змушені звертатися по допомогу, варто пам'ятати, що в одній із українських областей збирають дані для виплат грошової допомоги. На цей раз наші читачі дізнаються, як подати заявку, щоб отримати допомогу від організації СARE.

Міжнародна гуманітарна організація СARE за підтримки уряду Канади оголосила про прийом заявок на виплату багатоцільової грошової допомоги для переселенців, які тимчасово проживають у Сафіянівській ТМ Одеської області.