Чи ви знали, що ви не зобов'язані здавати особисті речі в камеру зберігання в супермаркетах? І хоча ця справа залишається на ваш розсуд, якщо ви їх таки ховаєте, магазини несуть за залишені речі відповідальність.

Держспоживслужба пояснює , що супермаркети не мають права примушувати покупців залишати свої особисті речі в камері схову.

Мати залишила дитину в камері схову супермаркету
Мати залишила дитину в камері схову супермаркету

Але якщо речі все-таки були залишені, магазин повинен відповідати за їх безпеку.

Виникає цікава ситуація, коли супермаркети плутають клієнтів, стверджуючи, що "адміністрація не несе відповідальності за залишені у камері зберігання речі".

Популярні новини зараз
Тарифи на воду різко підняли: скільки коштуватиме куб, ціни по областях Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго І світло буде, і заплатимо менше: українцям підказали, як зменшити суми у платіжках
Показати ще

Держспоживслужба каже, що такі заяви не відповідають дійсності. Якщо відбулася шкода у вигляді втрати чи пошкодження речі, зберігач, у разі магазин, зобов'язаний відшкодувати шкоду.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

При втраті речі відшкодування провадиться у розмірі її вартості, а при пошкодженні – у розмірі зменшення вартості.

Якщо внаслідок пошкодження речі її якість стала непридатною для використання за первісним призначенням, покупець має право відмовитись від такої речі та вимагати повного відшкодування її вартості.

Держспоживслужба нагадує, що охоронці магазину не мають права проводити огляд речей покупців, за винятком випадків, коли є підозра у крадіжці, і лише за наявності працівника поліції.

Крім того, Знай.ua повідомляв, що вже здивував митників своїм пітоном у штанах: справжній гігант

Також наш портал інформував, як покупці власноруч платять не за свій товар: продавці користуються необізнаністю