У березні на нас чекають кілька фінансових змін, які стосуються наших бабусь та дідусів. Настав час проаналізувати, які зміни очікують українських пенсіонерів наступного місяця.

У лютому стартували автоматичні доплати від ООН. Однак, як з'ясувалося, ці зміни стосуються лише тих, хто отримує державну соціальну допомогу в органах соцзахисту, а не в Пенсійному фонді.

Пенсіонерка, фото - prophotos-ru
Пенсіонерка, фото - prophotos-ru

Такі громадяни, переважно особи з інвалідністю з дитинства, отримають доплату у розмірі до 3250 гривень, що перевищує мінімальний прожитковий мінімум у 2361 гривень. Ця доплата збережеться протягом трьох місяців.

Питання про виплати для внутрішньо переміщених осіб також залишається актуальним.

Популярні новини зараз
Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Хоча у лютому планувалося припинити автоматичні виплати, їх було вирішено продовжити ще на один місяць.

З березня більшість переселенців, однак, втратить підтримку. Виняток становлять пенсіонери серед переселенців зі статусом ВПО, у яких пенсія на 1 січня менша за 9 444 гривень. Для них автоматична доплата у розмірі 2000 гривень триватиме до кінця серпня.

Пенсіонери, фото: ternopoliany.te.ua
Пенсіонери, фото: ternopoliany.te.ua

Із 1 березня відбулася індексація пенсій на 7,96%.

Важливо відзначити, що не всі отримають таке збільшення. Це залежить від розміру пенсії та її складових.

Крім того, з початку березня збільшуються мінімальні пенсійні виплати та надбавки, пов'язані із прожитковим мінімумом. Мінімальна пенсія для більшості громадян збільшиться приблизно на 200 гривень. У середньому очікується збільшення пенсій на 322 гривні.

Також наш портал інформував, чи отримають мізер замість підвищення: яку "подачку" заплатять замість індексації

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що літнім українцям виплатять бонус до пенсії: хто і на яку суму може сподіватися