Водоканали в Україні, здається, готуються до нових цін за водопостачання та каналізацію. Дмитро Новицький, голова Асоціації водоканалів, розповів, що українцям варто очікувати на етапне збільшення тарифів.

За його словами , кожне місто розглядатиметься індивідуально, з урахуванням витрат на водопостачання та водовідведення.

Водопровідна вода / фото: Freepik
Водопровідна вода / фото: Freepik

Розрахунки відбуваються перевірку, після чого затверджуються на двох етапах. Вперше розрахунки схвалюються та обговорюються, а потім остаточно впроваджуються. Деякі міста вже отримали схвалення, що говорить про початок процесу обговорення нових тарифів.

Середнє очікуване зростання становитиме близько 15%, але Новицький зазначив, що це далеко не покриває всі витрати водоканалів.

Популярні новини зараз
Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

"На наш погляд обґрунтування, в середньому по Україні має відбутися зростання в середньому на 45-50%", – каже Дмитро.

Вода / фото: Freepik
Вода / фото: Freepik

У містах, що близькі до зон бойових дій, ситуація ще складніша.

Важливо також враховувати, що водоканали вже втратили 8 мільярдів гривень, і недофінансування систем загалом сягає 18 мільярдів гривень.

У зв'язку з цим Новицький зробив висновок, що суспільство має ухвалити рішення про те, як забезпечити підтримку галузі, чи то за рахунок тарифів чи з державних бюджетів.