Швейцарія відома своїми частими референдумами, у яких громадяни безпосередньо вирішують найважливіші питання життя.

Нещодавно відбулося чергове голосування, під час якого швейцарці проголосували за введення так званої "тринадцятої пенсії". Ідея полягає в тому, щоб пенсіонери щорічно отримували додаткову грошову виплату за аналогією з тринадцятою зарплатою, яку іноді виплачують працівникам деякі компанії. Про це повідомляє Reuters.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Потреба такого кроку пояснюється зростанням вартості життя, тому існуючих пенсійних виплат не вистачає для гідного існування людей похилого віку... Тому профспілки активно лобіювали винесення цього питання на всенародне голосування. Незважаючи на заперечення влади та бізнесу, які вважали таку ініціативу фінансово необґрунтованою, 58% швейцарців проголосували "за" на референдумі.

Це особливо дивно, адже раніше виборці досить скептично ставилися до соціальних ініціатив, відхиляючи пропозиції щодо скорочення робочого тижня чи збільшення тривалості відпусток.

Популярні новини зараз
Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

"Незрозуміло, як фінансуватиметься підвищення пенсій, яке має набути чинності з 2026 року", - заявляють там.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Для довідки мінімальна пенсія у Швейцарії становить 1225 швейцарських франків (близько 1393 доларів США, близько 53 060 грн) на місяць, а максимальна сягає 2450 франків. Тож "тринадцята пенсія" буде досить суттєвою грошовою виплатою для більшості пенсіонерів країни.

Нагадаємо, виплати зростатимуть з кожним роком: як самостійно збільшити пенсію

Як повідомляв "Знай.uа", доведеться голодувати на старості: яку пенсію отримають українці із зарплатою 10-15 тисяч гривень

Знай.ua писав, від індексації пенсій до іспитів у школах: що нового чекає українців у березні 2024 року