З весною, що давно очікується навесні, українцям варто не тільки радіти теплу, а й пам'ятати про серйозні штрафи, які можуть сильно вдарити по гаманцю власникам земельних ділянок.

Сезонне "наведення порядків" на присадибних територіях може призвести до несподіваних фінансових неприємностей, якщо власники забудуть про це.

Багаття, вогонь / фото: Freepik
Багаття, вогонь / фото: Freepik

Відповідно до законодавства, спалювання трави, листя та рослинного сміття підпадає під нагляд та покарання. Українці, котрі вирішили освіжити свої ділянки таким чином, ризикують зіткнутися зі штрафами у розмірі від 3060 до 6120 гривень.

Такі жорсткі заходи були придумані не просто з "примхи", а щоб запобігти забрудненню навколишнього середовища.

Популярні новини зараз
Менша у 3-4 рази: які ціни на електроенергію готують українцям В Україні почнуть готувати школярів до реального життя: скасовують 11-річку та змінюють предмети Процедура буде обов'язковою: кому готувати гаманці після опалювального сезону Доведеться працювати або жебракувати: 60-річні українці можуть залишитися без пенсії
Показати ще

Важливо! При спалюванні сухих рослин або сміття виділяється отруйна суміш, яка несе в собі оксиди азоту, чадний газ та інші шкідливі речовини.

Земля, де відбувається спалювання, потребує відновлення протягом 5-6 років. Підпалювання рослинності загрожує здоров'ю та безпеці, адже дим, що вивільняється, може містити шкідливі елементи, здатні викликати рак.

Прибирання сміття / фото: Freepik
Прибирання сміття / фото: Freepik

Для посадових осіб, винних у спалюванні рослинних решток, передбачено ще значніші штрафи у розмірі від 15 до 21 тисячі гривень.

Однак, якщо пожежа переходить на великі території, максимальні штрафи збільшуються до 90-150 тисяч гривень , а у разі знищення лісових масивів та зелених посадок навколо населених пунктів може настати навіть позбавлення волі.

Крім того, врахуйте, що в умовах військового стану підпали сухостою прирівнюються до диверсій, що додатково посилює відповідальність згідно з останніми поправками в Кримінальному кодексі.

Раніше наш портал повідомляв, дрова, вугілля, газ чи електроенергія: чим дешевше опалювати свій будинок

Крім того, вам буде цікаво дізнатися, залишати на вулиці або брати із собою: власникам домашніх пухнастиків прояснили важливий момент