Розподіл газу - послуга, за яку зобов'язані платити всі споживачі блакитного палива. Проте, деякі українці мають право оплачувати за мінімальним тарифом. Про це йдеться на офіційній facebook-сторінці Криворізької філії "Газмережі".

Газовики наголошують, що так звану "другу" платіжку на блакитне паливо повинні оплачувати споживачі, фізично приєднані до газорозподільних мереж. Водночас є категорія, яка може сплачувати за мінімальним тарифом.

Газова плита. Фото: скрін youtube
Газова плита. Фото: скрін youtube

Так, нижчі суми у платіжках можуть отримувати споживачі, які підключені до мережі, але фактично не користуються газом. Для таких українців національний регулятор визначив категорії з мінімальною річною замовленою потужністю:

  • для домогосподарств, що використовують газ лише для приготування їжі – 39 кубометрів;
  • для підігріву води та приготування їжі – 126 кубометрів;
  • якщо газ використовується комплексно, у тому числі встановлений котел – 314 кубометрів.

Платіжки за газ. Фото: скрін youtube
Платіжки за газ. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Спека не завадить: як заснути навіть у найгарячіші ночі Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається Тисячі працівників підуть у простій: українські підприємства вимагають знизити імпорт електроенергії
Показати ще

"При цьому, якщо газопостачання на весь об'єкт побутового споживача припинено, мінімальний розмір річної потужності об'єкта побутового споживача визначається на рівні 39 куб. м", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності враховується виключно функціонуюче газове обладнання, а не наявне.

Раніше портал Знай повідомляв, газовий кульбіт: що може бути з тарифами найближчими місяцями.

Також наш портал інформував, українцям показали, що робити, якщо неможливо дочекатися платіжки за опалення: три варіанти.

Крім того, ми писали, в "Нафтогазі" звернулися до українців із важливим попередженням: без цього нікуди.