Українці, які хочуть вийти на пенсію, мають накопичити необхідну кількість років страхового стажу. У 2023 році мають право на засулжений відпочинок працівники, які мають більше 30 років стажу, однак з кожним роком ця цифра буде зростати.

Про це йдеться у пресслужбі Мінсоцполітики.

Українські пенсіонери / фото: Знай.ua
Українські пенсіонери / фото: Знай.ua

У відомстві пояснили, скільки страхового стажу необхідно для призначення пенсії за віком у 2024 році.

Страховий стаж – це не той період, упродовж якого людина фактично працювала, а той, протягом якого роботодавець сплачував за неї до Пенсійного фонду. Значення має і сума відрахувань.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 22-28 липня для всіх знаків Зодіаку: вороги Тельців, радості Дів та ізоляція Скорпіонів Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Періоди трудової діяльності (робота, військова служба тощо), набуті людиною до 1 січня 2004 р, також включаються (зараховуються) до страхового стажу.

Відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2024 році, становить:

- після досягнення віку 60 років – не менше 31 року;

- після досягнення віку 63 роки – не менше 21 року;

після досягнення віку 65 років – не менше 15 років.

Українські пенсіонери, скріншот: YouTube
Українські пенсіонери, скріншот: YouTube

У 2023 році мають право на засулжений відпочинок працівники, які мають більше 30 років стажу, проте до 2028 року він буде щорічно зростати.

Нагадаємо, портал Знай інформував, від безкоштовних путівок до ліків: пільги, про які не знали отримувачі допомоги

Раніше на порталі Знай повідомлялося, що потрібно українським пенсіонерам, щоб отримати "теплу" субсидію: норми та вимоги

Також, наш портал інформував, пенсіонери з солідним стажем можуть отримувати доплату: від чого залежить розмір