Пенсійний фонд пояснив українцям, які досягли пенсійного віку, коли саме варто звернутися за призначенням пенсії. При зволіканні пенсіонери можуть втратити частину виплат.

Про це повідомили у пресслужбі Пенсійного фонду.

Пенсіонерка у банкомату / фото: відкриті джерела
Пенсіонерка у банкомату / фото: відкриті джерела

Фахівці пояснили, що громадянин може звернутися за призначенням пенсії у будь-який момент після виникнення права на виплати.

Однакя якщо зволікати більше троьх місяців після дня народження, можна втратити частину заслуженої пенсії.

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом
Показати ще

"Якщо звернення за пенсією відбувається протягом трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку, пенсія призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку", – йдеться у повідомленні.

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

Звернення за призначенням пенсії вважається день, коли Пенсійний фонд України прийняв у вас заяву з повним пакетом документів.

"Таким чином, якщо ви подасте заяву до закінчення трьох місяців після досягнення 60 років, пенсію буде призначено з наступного дня після дня народження", — додали у ПФУ.

Отримання пенсії, скріншот: Facebook
Отримання пенсії, скріншот: Facebook

Тобто, якщо заяву на пенсію було подано пізніше ніж через три місяці після досягнення пенсійного віку, то виплати призначать не з Дня народження, а з того моменту, коли Пенсійний орган отримає від вас весь необхідний пакет документів та заяву. Таким чином, зволікаючи, ви втратите частину виплат.

Нагадаємо, бандити захопили квартиру 93-річної українки, представившись "швидкою допомогою" - встигли зробити укол

Як повідомляв "Знай.uа", у пенсіонерів є всього три місяці, щоб не втратити виплати: якщо прогавити, вже не повернуть

Знай.uа писав, українцям розповіли, які бувають підстави на пенсію за довіреністю: "На 10 років теж..."