Для всіх наших читачів, котрі ще не встигли відійти від підвищення тарифів на світ, є ще одна інформація. Нацкомісія, яка регулює питання щодо комуналки (НКРЕКП) взялася за перегляд тарифів на водопостачання.

Підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення планувалося з 1 червня, але питання поки що відклали до 14 червня.

Тарифи на холодну воду встановлюються окремо для кожного водоканалу. Тому у різних регіонах ціни можуть різнитися. Однієї ціни для всіх немає, пише портал "На пенсії".

Квитанції - фото korrespondent.net
Квитанції - фото korrespondent.net

Так, наприклад, для «Вінницяоблканалу» пропонувалося встановити тариф на рівні на рівні 47,75 гривень за кубометр із ПДВ (зараз 25,62).

Популярні новини зараз
Рахунок йде на дні, часу обмаль: українцям нагадали про важливе З +28 до +18: синоптик попередила, що в Україну йде похолодання Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Для «Луцькводоканалу» — 32,24 гривень за кубометр із ПДВ (зараз 28,41), для «Дніпроводоканалу» — 38,79 гривень за кубометр із ПДВ (зараз 31,36) тощо.

Тарифи на воду. Фото: скрін youtube
Тарифи на воду. Фото: скрін youtube

Найвищу ціну за воду платять у Павлограді на Дніпропетровщині. Тут тариф пропонували підняти до 70,62 гривень за кубометр із ПДВ (зараз 53,66).

Мешканцям Одеси планували збільшити тариф на воду до 44,86 гривень за кубометр із ПДВ (зараз 35,15), для мешканців Києва – до 40,46 гривень за кубометр із ПДВ (зараз 30,38).

Серйозне підвищення загрожує і мешканцям Житомира, де тариф на воду планується підвищити на 56% - до 58,6 грн. за куб.

Глава НКРЕКП Костянтин Ущаповський повідомив, що зараз на ринку електричної енергії фіксується суттєве коливання ціни. Під час розрахунку тарифів на воду закладалася ціна на електроенергію для водоканалів на рівні 3,20 гривень за кВт-год.

Очевидно, що після перегляду прайс-кепів зросте ціна на ринку електроенергії, що призведе до ще більшого підвищення тарифів на воду.

"Тому я доручаю здійснити аналіз впливу рішення про перегляд рівня прайс-кепів на електричну енергію на рівень тарифів на водопостачання та водовідведення у зв'язку з тим, що у структурі тарифів ця величина становить 30-40%, і винести результати розрахунків на засідання Комісії 14 червня 2023 року", - зазначив Ущаповський.

Нагадаємо, скільки українці заборгували за комуналку під час війни: сума вражає.

Раніше повідомлялося, що субсидія після смерті одержувача: як українським сім'ям не втратити допомогу.

Також, в Україні підвищують тарифи на розподіл світла: влітку сім'ям доведеться віддати останнє.