У столиці Чехії, яка має намір скоротити соціальну допомогу для біженців з України, ще місяць діятимуть спеціальні пільги на проїзд.

Для українців, які виїхали за кордон, рятуючись від війни до Чехії, озвучено новину. Йдеться про тих біженців, що живуть у Празі. Про це інформує ресурс Proukrainu.blesk.cz.

Закордонний паспорт, фото "Знай.ua"
Закордонний паспорт, фото "Знай.ua"

З 30 червня 2023 року в столиці Чехії скасовують одну із пільг для українців. Мова про пільги на проїзд.

Пільгова ціна на проїзд громадським транспортом у Празі діятиме лише до кінця червня. Потім біженцям доведеться платити. Потрібно буде придбати проїзні квитки за загальним тарифом, який діє в столиці Чехії.

Популярні новини зараз
"Ощадбанк" списує з карток по 100 гривень: хто ризикує недорахуватися грошей на рахунку До 50 гривень за куб газу: експерт розповів, якими можуть бути нові тарифи на комунальні послуги Збирала гроші на дрон, а живе в будинку за 55 мільйонів: колишню дружину олігарха Ярославського помітили в Лондоні Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Біженці, фото zakordon.24tv
Біженці, фото zakordon.24tv

До цього для українців із тимчасовим захистом діяли пільги на проїзд. Проїзд на три місяці по тарифній категорії HN2 ("особа в матеріальному скруті 2") коштує 444 чеські крони, тобто 735 грн, але у Празі відмовлялися продавати українцям ці абонементи за пільговою ціною. Проїзні за цим тарифом на 1 місяць коштують 165 крон (273 грн), саме вони діятимуть до кінця червня.

Та вже з 1 липня ці пільги не діятимуть. Вартість проїзного на місяць буде 550 крон, а це 920 грн, а на три місяці – 1480 крон, тобто 2450 грн.

Нагадаємо, ми писали, що українцям розповіли чи будуть враховувати стаж роботи закордоном для пенсії в Україні.

Як повідомляв "Знай.ua", 2270 євро на рік: українські родини з дітьми зможуть отримати допомогу від Італійського уряду.

Також "Знай.ua" інформував, українським родинам Польща буде надавати ще 2 грошові допомоги: не баріться з реєстрацією.