Українців із 1 червня чекають нові правила виїзду з країни. Їх хочуть змінити через зловживання дозволом під час воєнного стану, а стосуються вони деяких категорій чоловіків.

З зазначеного періоду держслужбовці зможуть на законних підставах виїжджати за кордон у відрядження, яке має бути підтверджено документально та на певний термін.

Черги на кордоні, кадр з відео
Черги на кордоні, кадр з відео

Також нові правила стосуються культурних діячів. А саме, дозвіл на виїзд надається лише після надання докладної інформації, про місце проведення заходу в тому числі. Також від тих, хто виїхав, вимагатимуть звіт після повернення додому. Проте остаточне рішення про виїзд ухвалюють саме прикордонники.

Чоловіки можуть виїхати через сімейні обставини, а також якщо вони є батьками, опікунами або мають від 3 дітей. Крім того, виїзд дозволено тим, хто виховує дитину до 18 років з інвалідністю та без матері. За кордон також випускають тих, чиї родичі потребують догляду.

Популярні новини зараз
Кому та які повістки будуть вручати до 15 листопада: особливості мобілізації, які мають знати всі "Ощадбанк" списує з карток по 100 гривень: хто ризикує недорахуватися грошей на рахунку Від каменя більше користі: українцям показали, що буде, якщо заряджати телефон "чужим" дротом "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує
Показати ще

Перевірка документів на кордоні, скріншот: YouTube
Перевірка документів на кордоні, скріншот: YouTube

Якщо йдеться про професію, то виїзд дозволено таким особам:

  • працівники закладу догляду, які перебувають на військовому обліку, з розрахунку одна людина на 25 осіб з інвалідністю та інших осіб, які потребують постійного догляду;
  • спортсмени та тренери для участі в офіційних змаганнях та тренувальних зборах;
  • члени екіпажів кораблів, якщо вони прямують до роботи на морських судах, судах внутрішнього плавання;
  • діячі культури для благодійного збору та подання країни на міжнародній арені;
  • працівники залізничного транспорту;
  • авіаційний персонал у відрядження чи навчання;
  • водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі чи гуманітарну допомогу;
  • водії транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів.

На кордоні необхідно надати всі документи, що підтверджують дозвіл на виїзд.

Нагадаємо, як звільнитися з ЗСУ: дві найпопулярніші причини та пояснення адвоката