В українському законодавстві передбачена можливість зарахування періодів догляду за літніми людьми до стажу, але є певні умови.

Розповів про те, чи можуть зарахувати роки догляду за літньою особою у стаж для збільшення пенсії, експерт з пенсійного права Сергій Коробкін з "На пенсії".

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

У експерта запитали, чи можна зарахувати періоду догляду до стажу, якщо людина вийшла на пенсію, але продовжувала доглядати за старенькою мамою з інвалідністю та навіть отримувала а це кошти.

Експерт роз'яснює, що до стажу зараховують у випадку догляду за дитиною з інвалідністю, тяжкохворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, а також коли здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку і за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців Початок Русального тижня-2023: чому 5 червня не можна виходити в поле і як врятуватися від привороту Нові пенсії виплатять одразу за три місяці, кого торкнеться підвищення до 1200 грн Просто покладіть це в лунку і капуста буде, як з картинки: здоровий та великий урожай забезпечено
Показати ще

Щоб період догляду за такими особами зарахували до стажу, особа, яка його здійснює, не повинна працювати і має отримувати державну допомогу (компенсацію) на догляд. Однак ця норма не розповсюджується на пенсіонерів, — зазначив експерт.

Догляд за літніми, фото veraclinics
Догляд за літніми, фото veraclinics

За словами Коробкіна, законом передбачено, що догляд має здійснювати працездатна особа, тоді їй ці періоди зарахують до стажу. А пенсіонери вважаються такими, що втратили працездатність.

Оскільки ви здійснювали догляд за мамою, коли вже самі були на пенсії, то права на зарахування відповідних періодів до стажу у вас, на жаль, немає.

Нагадаємо, ми писали, як не залишитися без пенсії: у ПФУ пояснили, кому таке загрожує.

Як повідомляв "Знай.ua" три місяці в очікуванні посилки: в Укрпошті поставили антирекорд з доставки.

Також "Знай.ua" інформував, три місяці в очікуванні посилки: в Укрпошті поставили антирекорд з доставки.