В Україні триває війна та загальна мобілізація. Так, можуть отримати повістки усі чоловіки призовного віку від 18 до 60 років. Але окрім повісток представники військкомату вручають також оповіщення.

Військкомат, фото: unian
Військкомат, фото: unian

Повістка до військкомату і оповіщення - це не одне і те ж.

Повістка - це документ-розпорядження, яке зобов'язує конкретну людину прибути в певний термін в ТЦК і СП - територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Оповіщення - це теж розпорядження від керівника районного (міського) ТЦК і СП, але на відміну від повістки оповіщення вручають не конкретній людині, а адресують:

Популярні новини зараз
Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться "Резерв+" не підтягує дані: коли чекати повістку "Київводоканал" звернувся до споживачів із важливим попередженням: що вимагають від кожного Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх
Показати ще
  • органам місцевого самоврядування;
  • керівникам підприємств; установ та організацій;
  • навчальним закладам.

Оповіщення зобов'язує повідомити конкретних громадян про виклик в ТЦК і СП і забезпечити їхнє прибуття в зазначені терміни.

Скрін, відео YouTube військкомат
Скрін, відео YouTube військкомат

Оповіщення не зобов'язує військовозобов'язаного до будь-яких дій.

У першу чергу воно зобов'язує посадових осіб, керівників підприємств, установ і т. п., вони повинні:

  • повідомити військовозобов'язаним про те, що їм необхідно з'явитися у військкомат і стати на облік або уточнити свої дані;
  • забезпечити прибуття військовозобов'язаних в ТЦК і СП в терміни, зазначені в повістках (вони додаються до оповіщення).

За словами юриста адвокатського об'єднання T&T Partners Владислава Юрчака, це не означає, що вас точно мобілізують. Військкомат може викликати щоб уточнити інформацію для формування резерву.

У той же час, якщо військовозобов'язаний отримав повістку, яка додавалася до оповіщення, і проігнорував її, то неявка до військкомату тягне за собою відповідальність.

Військкомат в Україні, фото eadaily
Військкомат в Україні, фото eadaily

Керівники підприємств і установ та посадові особи, що не повідомили працівників про оповіщення у встановлені сроки, нестимуть адміністративну відповідальність та повинні будуть сплатити штраф у розмірі від 1700 до 5100 грн.

Нагадаємо, раніше "Знай.ua" писав про те, що українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо

Як повідомляв портал "Знай.ua", адвокат пояснив, як батько дитини може отримати відстрочку від мобілізації: не все так просто