Нагадаємо, що близько 22:00 години 19 квітня кияни бачили над містом яскравий спалах зелено-блакитного кольору. Частина з людей чула вибух, частина-ні. На окремих кадрах з відео знятих жителями столиці було видно причину спалаху — падіння яскраво палаючого об'єкта.

Заступник начальника Головного центру спеціального контролю (входить до складу державного космічного агентства) Ігор Корнієнко, у інтерв'ю для ТСН.ua розповів що ця подія, ймовірно, пов’язана із входом космічного тіла в щільні шари атмосфери.

"Ми вважаємо, що цим космічним тілом міг бути метеорит, який залетів, нагрівся і на певній висоті вибухнув. Все це було зареєстровано нашими засобами. Але додам, що версія про метеорит — це припущення, — каже Ігор Валерійович. – Ми не можемо відповісти на питання про його розмір та про те, на якій висоті це сталось, але можемо сказати про факт вибуху. Також ми визначили його параметри. Подія сталась о 21.57 за київським часом, це був момент вибуху. Разом з тим є інформація про те, що хтось чув вибух пізніше, після 22-ї години. Швидкість поширення хвилі 330 м\с., тому людина, яка знаходиться за 100 км, могла почути це через 5 хвилин. Треба розуміти, що швидкість поширення звуку не така велика, як швидкість поширення світла, тому світло побачили майже всі одночасно, а момент вибуху хтось не почув, бо був дуже далеко, а хтось почув пізніше".

Спеціаліст пояснює, що якщо метеорит малого розміру, то при вході в атмосферу згорає на великій висоті: "Якщо великого розміру – йому треба для згорання більше часу. Коли нагрівається до певної температури, то вибухає і дрібні частинки теж згорають, не долітаючи. Інколи метеорит може впасти на землю. Якщо казати про 2013 рік, то був факт падіння Челябинського метеориту (спричинив руйнування, пошкодив вікна в будинках та поранив росіян – ред.). Він був дуже великим, вибухнув на висоті 30 км. До речі, наш центр теж зареєстрував його падіння, хоча до Челябинська від нас — тисячі кілометрів".

Ігор Корнієнко вважає що після вибуху на українську територію могли впасти залишки метеориту. Але станом на ранок 20 квітня офіційної інформації про руйнування внаслідок падіння невідомого космічного тіла поки не було зареєстровано.

Популярні новини зараз
Жертви, пожежі, руйнування: терористична Росія знову атакувала нічну столицю У мережі випливли унікальні кадри Олени Зеленської, які раніше були знищені: такими їх давно не бачили Кому доведеться добровільно відмовитися від соцвиплат Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Хоча, наслідки після падіння цілком можливі, як ми зрозуміли зі слів спеціаліста, вони залежать від розміру тіла, що летить до нас з космосу.

"Наш центр надав інформацію у всі державні органи, а вони вже повинні з’ясовувати, чи є ці залишки, чи їх немає. Теоретично можуть бути, інколи внаслідок падіння утворюються воронки. Станом на зараз немає інформації, що хтось постраждав. Можу додати, що якщо люди чули вибух, то це могла бути умовна невелика висота", — каже Ігор Корнієнко.

На питання стосовно того, чи можна ще очікувати на падіння міжпланетних тіл, фахівець каже так:

"Звичайно, можливі. Космічні тіла рухаються. На навколоземній орбіті обертається понад 20 тисяч об’єктів, які віднесені до космічного сміття та періодично потрапляють у атмосферу"

Нагадаємо, ми раніше писали, що гороскоп на тиждень з 24 по 30 квітня для всіх знаків Зодіаку: розслідування Терезів, обмеження Водоліїв та плани Раків

Як повідомляв портал "Знай.ua", спадаючий Місяць у другій частині квітня : що обов'язково потрібно зробити, а від чого утримуватися.

Також "Знай.ua" писав, що гороскоп на квітень 2023 для всіх знаків Зодіаку: неприємні сюрпризи Овнів, нове кохання Водоліїв та скиглі Скорпіонів.