В Україні продовжує діяти військовий стан та мобілізація, за умов якої не всі громадяни можуть виїхати за кордон. Це стосується чоловіків призовного віку від 18 до 60 років. Втім, винятки також передбачені.

Винятки стосуються навіть тих випадків, коли українець має "білий" квиток. З його наявністю також можуть призвати на службу. У ньому вказується придатність людини до мобілізації, яку своєю чергою визначає військово-лікарська (ВВК) комісія.

Медогляд військовозобов'язаних, скріншот з відео
Медогляд військовозобов'язаних, скріншот з відео

Коли діє військовий стан, можуть служити навіть "обмежено придатні до військової служби" і "непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у військовий час". Звільнення дається лише тим, хто має "білий" квиток категорії "Непридатний до військової служби з винятком військового обліку".

Під час військового стану виїзд за кордон дозволяється тим, хто має:

Популярні новини зараз
Зима буде непростою: у "Нафтогазі" розповіли, скільки доведеться платити за газ По 4000 гривень щомісяця: хто з українців отримає додаткову фінансову підтримку В Україні пенсіонерам роздають по 600 гривень: як забрати заслужені гроші Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити
Показати ще
  • посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік,
  • висновок військово-лікарської комісії про непридатність.

Це означає, що з країни випустять лише з військовим квитком, де вказано непридатність до військової служби з винятком військового обліку. Іншим категоріям людей заборонено залишати межі України.

ВВК завжди враховує, які види служби та роботи відповідають віку, спеціальності та хворобі призовника. Також обмежено придатні не можуть відправити у високомобільні десантні війська, плавсклад, морську піхоту, спецспоруди. Вони можуть проходити службу у частинах забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

Мобілізація в Україні, фото protocol
Мобілізація в Україні, фото protocol

Нагадаємо, в Україні змінюються правила видачі повісток: як розширили повноваження військкоматів

Раніше ми писали, після Великодня розпочнеться і в Польщі: вручатимуть повістки та працюватимуть медкомісії.