Другий місяць поспіль в Україні знижується інфляція, а разом із нею і зменшуються темпи подорожчання продуктів та товарів. Наприклад, вже суттєво сповільнилося зростання цін на олію, хліб, м'ясо та інші продукти. Проте є і продукти, які дорожчають дуже стрімко. Про це повідомляє Національний банк України.

У лютому 2023 року рівень інфляції знизився з 26,0% до 24,9% у річному обчисленні. На тлі цього в Україні суттєво пригальмувалося підвищення цін на низку продуктів з енергоємним виробництвом. До переліку таких товарів входять соняшникова олія, хліб, консерви, молочні продукти, м'ясо, крупи та борошно.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Також у НБУ наголошують, що зміцнення гривні на готівковому ринку сприяло уповільненню зростання цін на імпортну продукцію. Утім, поки що не все так райдужно, адже в Україні прискорилися темпи подорожчання багатьох овочів, зокрема цибулі, моркви, огірків та томатів.

Продукти у супермаркеті, фото: Знай.ua
Продукти у супермаркеті, фото: Знай.ua

Популярні новини зараз
З е-рецептом можна буде придбати понад 60% ліків: як діятиме програма з 1 квітня Допомога від ООН: для українців зробили важливе уточнення, як треба оформлювати Від кулі снайпера загинув п'ятиразовий чемпіон України: побратими намагалися його витягнути, але їхні життя теж забрали Встигнути до 3 квітня: у ДТЕК пояснили, що необхідно зробити всім українцям
Показати ще

"Водночас через скорочення пропозиції внаслідок низького врожаю швидше зростали ціни на овочі, зокрема, на цибулю, моркву та тепличні овочі. Останні дорожчали ще й через великі витрати бізнесу в попередні місяці, а також наслідки землетрусу в Туреччини", - йдеться у повідомленні НБУ.

Раніше портал Знай повідомляв, що півзарплати за помідор: цінники на овоч злетіли до 250 гривень за кіло, чи є надія на здешевлення.

Також наш портал інформував, весна прийшла, але шашлик скасовується: в українських супермаркетах різко подорожчало м'ясо та сало.

Крім того, ми писали, на борщ не вистачить, але можна зварити рагу: в Україні дешевшає картопля, а морква та капуста різко дорожчають.