В Україні дорожчають не лише овочі, молочка та м'ясо. Ціни також стрімко ростуть на різні крупи та макарони, проте гречка, яку ще декілька місяців тому могли дозволити собі не всі, потихеньку дешевшає.

Про це свідчать актуальні дані моніторингу, зібрані порталом "Мінфін". У середині березня знизилися ціни на гречану крупу, але рис, пшоно та макарони не припиняють дорожчати.

Супермаркет, макарони, фото: Знай.ua
Супермаркет, макарони, фото: Знай.ua

Наразі кілограм гречки в середньому можна купити за 62,57 грн, а місяцем раніше, у лютому – за 66,16 грн. Різниця суттєва, враховуючи, що довгий час ціни лише зростали. Найприємніші ціни в Метро та Ашані по 56,40 грн/кг.

Ціни на гречку, дані Мінфін
Ціни на гречку, дані Мінфін

Популярні новини зараз
Політичний експерт розповів, хто може стати президентом України після Зеленського Українцям повідомили про значне підвищення пенсій: хто отримає більше вже до кінця року Українцям готують новий комунальний платіж: за що доведеться доплачувати з 1 червня Українці можуть звільнити себе від щомісячної сплати за доставку газу: що потрібно зробити
Показати ще

У березні зафіксували подорожчання макаронів пір'я, але не сильне – з 27,10 грн. до 27,40 грн. Більш лояльні ціни можна зустрітися в Новусі та Варусі – 26,69 грн та 26,90 грн відповідно.

Ціни на макарони, дані Мінфін
Ціни на макарони, дані Мінфін

Також ціни зросли на рис, але не на всі його види. Довгий подорожчав з 75,15 до 79,90 грн, а круглий – з 76,58 до 79,07 грн. Довгий пропарений подешевшав – з 70,55 грн. до 63,07 грн.

Ціни на рис, дані Мінфін
Ціни на рис, дані Мінфін

За місяць піднялася середня вартість пшона на вагу - з 21,40 грн. до 22,70 грн., а фасована продукція зросла в ціні з 27,68 грн. до 27,75 грн.

Ціни на пшоно, дані Мінфін
Ціни на пшоно, дані Мінфін

Нагадаємо, прострочення та фальсифікату поменшає: в Україні в 10 разів піднімуть штрафи за порушення прав споживачів

Раніше ми писали про те, що холодний душ для неплатників: за що українцям почали нараховувати непідйомні штрафи

Як повідомляв Знай.ua, у супермаркетах продовжують зростати ціни на каву, з доступної - тільки вершки та цукор