В Україні ціни на яйця в один період різко зросли, що дуже шокувало покупців, а потім зупинилися на одному рівні. Експерт розповів, чого чекати далі від цього популярного продукту.

Старша наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Світлана Пашко дала свій прогноз щодо цін на курячі яйця.

Ціни на яйця. Фото: скрін youtube
Ціни на яйця. Фото: скрін youtube

Вона зазначила, що на різке зростання цін насамперед вплинула війна, тому українські виробники не змогли реалізувати свою продукцію, а деякі, які перебувають в активній зоні бойових дій, були втрачені.

Серед інших причин подорожчання - вартість зерна, зростання попиту на яйця в період новорічних та великодніх свят, а також сезонна погана несучість курей в осінньо-зимовий період.

Популярні новини зараз
Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця Окупанти у паніці на Запорізькому напрямку, ЗСУ вже готуються до прориву: що відбувається Сімейка російських блогерів вморила голодом своє немовля: хотіли, щоб дитина "їла" сонячні промінчики Таргани більше до вас не сунуться: 3 способи назавжди позбавитися проблеми
Показати ще

"Як у мирні, так і у воєнні часи, на ринку яєць спостерігається сезонне коливання цін. З кінця квітня по серпень ціна зменшується разом із приходом на ринок продукції приватних господарств, а з вересня по грудень птахофабрики знову піднімають оптово-відпускні ціни, що призводить до збільшення споживчих цін", - наголосила Пашко.

птахофабрика, скріншот з відео
птахофабрика, скріншот з відео

Експерт упевнена, що до кінця 2023 року вартість яєць може досягти рівня 50 гривень. Виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко також прогнозує, що ціни підуть на спад у березні поточного року, бо пропозицій буде більше.

Нагадаємо, як оформити пенсію по інвалідності в Україні

Раніше ми писали про те, що супермаркети змінили цінники на макаронні вироби