Українці можуть подати документи на оформлення пенсії, не виходячи з дому, за допомогою комп'ютера чи смартфона. Ділимося покроковою інструкцією, як це зробити.

Громадяни України, які досягли 60-річного віку та набрали необхідний стаж, можуть оформити пенсію онлайн. Цей метод підійде і для тих, кого застала пенсія за кордоном.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Насамперед потрібно підготувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) та скан-копії документів:

  • Паспорт;
  • ідентифікаційний код, документ, що підтверджує страховий стаж;
  • за бажанням довідку про заробітну плату за 60 місяців поспіль до 30 червня 2006 року;
  • реквізити банківського рахунку;
  • фотографію для пенсійного посвідчення.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
51-річна жінка поїхала на побачення з новим знайомим, а за кілька тижнів її голову знайшли на пляжі: "Виклав у ТікТок" Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Як подати заявку на пенсію онлайн

Спочатку потрібно зайти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України та перейти на вкладку "Заява про призначення пенсії". Ознайомившись з інформацією, потрібно здійснити вхід у особистий кабінет за допомогою КЕП і починати оформлення.

Насамперед слід зазначити всі необхідні дані для пенсії: персональні дані, адресу, дані документів та інше. Потім відповісти на запитання анкети-опитування для визначення документів, скан-копії яких необхідно надати та прикріпити необхідні документи.

Після цього слід перевірити правильність усіх введених даних та підтвердити заяву.

Раніше портал Знай повідомляв, доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому.

Також наш портал інформував, чи платіжки витягнуть останні копійки? В Україні прогнозують підвищення тарифів на деякі комунальні послуги.

Крім того, ми писали, пенсіонери можуть отримати надбавку 500 грн після індексації: кому взагалі не пощастить.