Українців призовного віку, що ухиляються від мобілізації, можуть покарати не лише штрафом. У деяких випадках також загрожує кримінальна відповідальність.

Все залежить від того, яке саме правопорушення скоїв військовозобов'язаний, як повідомив начальник Печерського РТЦК та СП у Києві полковник Сергій Калугін під час брифінгу, та нагадав, що мобілізації підлягають громадяни призовного віку від 18 до 60 років.

Мобілізація в Україні, скріншот: YouTube
Мобілізація в Україні, скріншот: YouTube

Штраф можуть накласти, якщо призовник відмовляється ставити підпис про те, що він отримав повістку. Тоді у присутності свідків висуваються вимоги.

Відповідно до законів України, відповідальність мають понести особи, які підлягають призову та відмовляються виконувати правила військового обліку. Адміністративна відповідальність застосовується у разі, якщо це ухилення від повістки для звірки військово-облікових даних.

Популярні новини зараз
Вийти сухим із води не вдалося: суд заарештував ще одного учасника "п'яних вечірок", який знущався з дівчат Батьківська субота 25 березня: що потрібно обов'язково зробити і коли буде наступна нагода згадати родичів Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Штраф за таке правопорушення – від 510 до 1 700 грн.

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

А ось кримінальна відповідальність загрожує тим, хто пройшов звірку військово-облікових даних, медичну комісію для призову, але уникнув служби у лавах ЗСУ. Тобто не вирушив до військової частини.

Це передбачає стаття 336 КК України "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період". Покарання суворе – від 3 до 5 років позбавлення волі.

Тюрма. Фото: Everday Sunny
Тюрма. Фото: Everday Sunny
Тюрма. Фото: Everday Sunny

Нагадаємо, українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо

Раніше ми писали про те, які види повісток можуть отримати Україна під час мобілізації

Як повідомляв Знай.ua, мобілізують навіть частково придатних: служити відправлять і тих, хто не сподівався