Генератор потужністю в 3 кіловати забезпечить роботу побутових приладів: холодильник, праска, електрочайник тощо.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев у ефірі телемарафону заявив, що підприємцям не треба оформлювати дозволи при використанні генератора як джерела електроенергії.

Генератори, фото: Київводоканал
Генератори, фото: Київводоканал

Всі дозволи, які необхідні для того, аби встановити генератор потужністю до 5 мегават, на сьогодні скасовані, їх немає. І щодо зберігання палива до 2 тонн ми теж зробили це абсолютно безліцензовано й абсолютно без будь-яких документів, – пояснив нардеп.

За словами Гетьманцева жодних штрафів для бізнесу за використання генераторів нема, а підприємців оштрафувати можуть тільки тоді, коли бізнес ведуть незаконно, тобто без реєстрації та сплати податків.

Популярні новини зараз
Поліція оштрафувала мобільну вогневу групу за перевищення: мчали на Land Rover збивати "шахеди" По 1500 гривень з кожного: зобов'яжуть заплатити окрім платіжок Помстилися за правду: ТЦК "бусифікували" поліцейського за відео, де вони б'ють ветерана 7 неймовірних ознак того, що ваш янгол-охоронець вже поряд і оберігає вас
Показати ще

Генератора потужністю в 3 кіловати вистачить того, щоб одночасно працювали побутові прилади, генератор потужністю 5 кіловатів, для роботи додатково телевізора, комп'ютер або приготувати їжу на електроплиті.

Найбільш популярні дизельні чи бензинові генератори. Останні не дуже шумні та не дорогі, проте не можуть працювати довгий час. У Мінреінтеграції дали пораду, як правильно вибрати потужність генератора. Зокрема, спочатку потрібно визначитись, що ви будете вмикати. Потім до цієї сумарної потужності додати 20 – 30%.

Нагадаємо, ми писали, які електроприлади "тягнуть" із вас гроші навіть уночі: їх краще вимикати з розетки.

Як повідомляв "Знай.ua" 17 тисяч гривень за використання генератора: українець на собі відчув шалені штрафи.

Також "Знай.ua" інформував, дев'ятикласник з Житомира власноруч змайстрував генератор: буде в пригоді у сезон дощів.