Українських водіїв попередили, що у 2023 році ціни на пальне можуть злетіти з декількох причин. Експерти виділяють головні з них – подорожчання бензину у Європі на тлі нафтового ембарго, а також зростання інфляції.

Але в Національному банку заспокоюють тим, що різниця буде не така відчутна. В інфляційному звіті зазначили, що такий розвиток подія можливе через повернення системи оподаткування палива на довоєнний рівень, нагадують у виданні "Хвиля".

Паливо, скріншот: YouTube
Паливо, скріншот: YouTube

Наразі бензин А-95 у середньому коштує близько 50 гривень за літр, а за прогнозом його вартість підвищиться до 60 гривень. Дизельне паливо із 54 грн/л подорожчає практично до 65 гривень.

"Ціна свободи навіть має свій замір - мінімум 8 грн/л. Це те, скільки ми переплачуємо європейським постачальникам і на нових перевезеннях порівняно з довоєнним рівнем. Але це тимчасово: після нашої перемоги ця "військова" складова майже зникне", - зазначив експерт Сергій Куюн.

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Українських чоловіків можуть "повернути" додому вже зовсім скоро: від мобілізації не сховатися "Мобільне рабство": абоненти Vodafone не витримують систематичного подорожчання послуг "ПриватБанк" почне знімати до 225 гривень щомісяця із клієнтів: кого торкнеться з 1 червня Місячний запас продуктів: українцям роздають нову гуманітарну допомогу, хто може отримати
Показати ще

А ось віце-президент однієї із мереж АЗС Юрій Кучабський повідомив, що заборона російського палива в Європі майже ніяк не вплине на український ринок. Єдине, трейдери будуть обмежені в оформленні довгострокових договорів з іноземними постачальниками.

Нагадаємо, понад 10 тисяч гривень: у яких областях українцям виплачують найвищі пенсії

Раніше ми писали, гроші чи "пакет малюка": як оформити без черг у 2023 році допомогу при народженні дитини