Стало відомо про те, які потрібні у 2023 році документи для українців для того, щоб виїхати за кордон. Важливо зважити на деякі нюанси перед плануванням подорожі.

Справа в тому, що вже майже рік як в Україні діє військовий стан, і виїжджати з країни стало значно складніше. Зокрема, це стосується чоловіків від 18 до 60 років. Але є деякі нюанси.

Перевірка документів на кордоні, фото із вільних джерел
Перевірка документів на кордоні, фото із вільних джерел

Наприклад, якщо людина з обмеженими здібностями збирається в іншу країну, тоді при собі потрібно мати спеціальну довідку про поставлений діагноз, спеціальне посвідчення та закордонний паспорт.

Для тих, у кого є відстрочка від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, з собою потрібно мати документ про відстрочку, документи про відрядження, а також закордонний паспорт.

Популярні новини зараз
Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави "За*бали тупо в дошку": українці не витримують "квестів" із передачею показників лічильників Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити
Показати ще

Закордонний паспорт, Гордон
Закордонний паспорт, Гордон

Якщо у вас є троє та більше дітей віком до 18 років, надайте свідоцтва про народження дітей, медичні свідоцтва про народження за формою NO103/O, свідоцтво про шлюб та закордонний паспорт. Батькам-одинакам потрібно надати прикордонникам свідоцтво про народження дитини, документ про смерть матері або позбавлення батьківських прав.

Якщо ж ви виїжджаєте в іншу країну для постійного проживання, тоді в паспортних документах має бути спеціальна печатка. Студентам іноземних навчальних закладів потрібно завжди мати повідомлення про відстрочку, яку видає військкомат.

Черги на кордоні, скріншот з відео
Черги на кордоні, скріншот з відео

Жінкам все набагато простіше – закордонний паспорт, а також документи та довіреність на машину, якщо ви на ній зібралися перетинати кордон. Також потрібний тимчасовий реєстраційний талон на машину.

Нагадаємо, що від 7 до 23 тисяч гривень: українцям дадуть на руки нову допомогу, хто може готувати документи

Раніше повідомлялося, що скасування постанови копів за порушення правил дорожнього руху: українським водіям показали, як усе зробити правильно

Також, колеса цілі та кермо на місці: водіння авто по дорозі з ямами, як уникнути плачевних помилок