Українцям показали нові правила обліку для військовозобов'язаних жінок. Вони стосуються тих, хто має медичну освіту та проходять за віком – від 18 до 60.

Відповідні правила ухвалив Кабмін, а сам документ опублікували на сайті уряду.

Жінки в українській армії
Жінки в українській армії

За 2 місяці до завершення навчання заклади мають скласти списки жінок, які здобувають медичну або фармацевтичну освіту, та подати їх до районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Після цього жінкам оформлять тимчасове посвідчення військовозобов'язаного та внесуть інформацію про них до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Популярні новини зараз
За яку копійчану монету можна отримати 8000 грн: треба знати маленький секрет 200 гривень – це мало? Скільки отримують українці, які працюють на заслуженому відпочинку, свіжі цифри Санкт-Петербург, Москва, Єкатеринбург: удари будуть по лінивих російських містах Син Софії Ротару Руслан Євдокименко не зміг стримати гіркоти від втрати: "Дякую тобі за все"
Показати ще

Мобілізація в Україні, фото 5.ua
Мобілізація в Україні, фото 5.ua

Як тільки українки отримають медичну освіту, їм видадуть дані тимчасові посвідчення у районних територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. Посвідчення дійсні 30 днів, але протягом 7 днів після отримання потрібно прибути у військкомат і стати на облік.

Рішення про взяття жінок на військовий облік буде ухвалено після того, як визначать їхню придатність до служби та внесуть персональні дані до Єдиного державного реєстру.

Варто нагадати, що на облік можуть стати українки віком від 18 до 60, які проходять за станом здоров'я та мають професійну спеціальність зі списку Міноборони.

Жінки в українській армії
Жінки в українській армії

Нагадаємо, чоловіки -біженці: чи мають право українці зняті з військового обліку залишати територію України

Раніше ми писали, мобілізація в Україні 2023: де вручатимуть повістки і хто вирушить служити