Українці, які виїхали за кордон, можуть оформити пенсію дистанційно.

Серед тих, хто, рятуючись від російських ракет та окупації, виїхав за кордон, і досяг пенсійного віку, можуть оформити пенсію онлайн. У Пенсійному фонді підказали, як це зробити.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Подати заяву на призначення пенсії можна в електронному вигляді на сайті ПФУ. Для цього достатньо мати доступ до інтернету, кваліфікований електронний підпис (КЕП) та скановані копії документів.

Інструкція, як подати заяву на призначення пенсії

Спочатку потрібно зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ та вибрати вкладку “Заява про призначення пенсії”, прочитати інформацію на екрані, а потім перейти за посиланням “Вхід”. Увійти до особистого кабінету можна за допомогою КЕП, після чого виконати такі кроки:

Популярні новини зараз
Крутимо стрілочки вже цієї ночі: Україна переходить на літній час Батьківська субота 25 березня: що потрібно обов'язково зробити і коли буде наступна нагода згадати родичів Старих субсидій вже не буде: українцям показали, як зміниться допомога на оплату комуналки з 1 квітня Жінка кілька років жила зі склянкою у сечовому міхурі: загралася під час інтиму, а потім думала, що інфекція
Показати ще
  • натиснути на розділ "Про пенсійне забезпечення";
  • вибрати вкладку "Заява про призначення пенсії";
  • погодитись на дистанційне інформування, вибравши спосіб отримання повідомлень про обробку вашої заяви;
  • натиснути "Продовжити";
  • вибрати вид пенсії, наприклад, "Пенсія за віком";
  • заповнити анкету;
  • прикріпити скановані копії документів, які там будуть вказані.

Відразу після цього на екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії, яку можна буде відредагувати у разі потреби. Залишиться тільки підписати заяву за допомогою КЕП.

Нагадаємо, ми писали, що щасливого життя не чекайте: які 6 комбінацій знаків Зодіаку несумісні у коханні.

Як повідомляв "Знай.ua" "Космічні" квитанції через лічильник? Українцям показали, як правильно економити з точними показниками.

Також "Знай.ua" інформував, як залишатися молодим якнайдовше: список продуктів, які пришвидшують старіння.