Через руйнування російськими ракетами об'єктів енергетичної інфраструктури українці обмежено можуть споживати електроенергію.

Але через відсутність світла, страждають також і мобільні мережі. Українці помітили, що мобільний зв'язок працює лише кілька годин, а доступ до мережі Інтернет спочатку присутній з позначкою 4G, потім – лише 3G та 2G EDGE. У Національній комісії з державного регулювання (НКЕК) пояснили, чому так відбувається.

Блекаут в столиці. Фото: Youtube
Блекаут в столиці. Фото: Youtube

Обладнання, з якого складається базова станція мобільного зв'язку, не працює без електроенергії. Коли електрика вимикається, сигнал слабшає, а потім узагалі зникає. Це стосується як інтернету, так і зв’язку.

Базові станції обладнані резервними джерелами живлення. Вони здатні забезпечувати автономну роботу базової станції від двох до п’яти годин.

Популярні новини зараз
Головне за ніч, 28 січня: Єфросиніна в небезпечному списку, безкоштовні продукти для українців та кінець відключень світла Українка Апанасенко з "Міс Всесвіт-2023" продала свої крила: "На протези" Син Софії Ротару Руслан Євдокименко не зміг стримати гіркоти від втрати: "Дякую тобі за все" До 60-ти чекати не потрібно: українцям запропонували вийти на заслужений відпочинок у 54 роки, що необхідно
Показати ще

мобільний зв'язок
мобільний зв'язок

Під час блекаутів мобільні оператори відключають частину обладнання (наприклад, окремі частотні діапазони або стандарти), щоб надавати пріоритет голосовим послугам зв’язку.

Українцям радять у період блекауту користуватися послугами SMS та месенджерів. У випадку втрати зв'язку у мережі вашого оператора можна скористатися послугою національного роумінгу на мережах операторів Vodafone Ukraine, Kyivstar, lifecell та 3mob.

Можна скористатися роумінгом

Для цього потрібно: Відключити автовибір мережі:

  • на Android: Налаштування — Мобільна мережа (чи Підключення) — Оператор;
  • на iOS: Параметри — Стільникові дані — Вибір мережі;

Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи lifecell;

Якщо зареєструватися не вдалося, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу;

Перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.

Нагадаємо, ми писали, що українці через "ДiЯ" зможуть отримувати соцвиплати: як це працюватиме і для чого.

Як повідомляв "Знай.ua" як зробити з новорічної ялинки надійний форт, непробивний для кота: 3 елементарні поради.

Також "Знай.ua" інформував, як часто потрібно змінювати воду у кота? Прості поради щодо того, як зберегти життя мурчику