Українцям варто боятися не лише дикого зростання цін на продукти харчування, а ще й дефіциту. У країні може виникнути нестача хліба через різке зниження врожайності та скорочення посівних площ зернових культур.

Про це попереджають аналітики асоціації "Український клуб аграрного бізнесу". Вони стверджують, що у 2023 році площа посіву зернових скоротиться на 45%, а врожайність порівняно з 2021 роком на 60%.

Посівна. Фото: скрін youtube
Посівна. Фото: скрін youtube

Через російську окупацію цього року площа для посіву скоротилася до 24,6 млн га, тому що частина полів знаходиться на прифронтових або замінованих територіях. Аграрію вдалося провести посівну озиму на території 3,8 млн га. Загалом скорочення посівів, порівняно з 2021 роком, становило 43%.

На ситуацію також впливають проблеми з експортом вирощеної продукції та дорога логістика. Друге відіграє значну роль у ціноутворенні на зернові.

Популярні новини зараз
Порушники можуть їхати? Українських водіїв "звільнили" від штрафів "Хотів в ан*л, скористався...": Монро, після історії з київськими хуліганами, розповіла про п'яні пригоди в Одесі "Всі кошти списали...": клієнти "ПриватБанку" проклинають картки, ніхто нічого не питає Прості поради, як правильно зварити пшоно: буде дуже смачним і не гірчити
Показати ще

робота в полі, скріншот з відео
робота в полі, скріншот з відео

Прогнози аналітиків зводяться до того, що в майбутньому буде скорочення вирощування зернових культур та збільшення площі посівів олійних культур.

Добрива у ґрунт теж довелося скоротити вдвічі. Загальна картина говорить про те, що у 2023 році очікується зниження врожайності на 10-30%. Тобто Україні загрожує нестача зенових, відповідно й дефіцит хліба.

Хліб. Фото: Youtube
Хліб. Фото: Youtube

Раніше ми писали про те, що війна забрала в українців вже третину доходів, і кінця цього не видно: експерт поділився плачевною статистикою

Як повідомляв Знай.ua, на техогляд можна не їхати: що робити, якщо ваша "ластівка" почала видавати тривожні звуки

Також портал Знай.ua писав, що у ПФУ розповіли, чи стане машина проблемою для оформлення субсидії, і що у таких випадках робити