Останні 9 місяців в Україні триває повномасштабна фаза війни проти Росії, у ході якої спостерігаються деякі проблеми, пов'язані із продуктами харчування. Ціни зростають, періодично виникає дефіцит на ті чи інші товари. Зараз варто поговорити про сою.

Нещодавно пройшов щотижневий брифінг, який організовується аналітичним центром кооперативу "Пуск", створеним у рамках Всеукраїнської аграрної ради.

На ньому було сказано наступне - до кінця зими ціни можуть зрости... причому суттєво, тому переробники закуповують сировину на користь, хоча на "соєвому" ринку України існує достатньо пропозицій. Є стабільний попит, відсутній ажіотаж, але вартість продукції все одно зросте десь у січні-лютому 2023 року.

Соя, скріншот: Youtube
Соя, скріншот: Youtube

Аналітик Олексій Тартаковський заявляє, що Україна зібрала 3,6 мільйона тонн сої під час жнив. У запасах десь ще 3 млн. тонн. Такої кількості достатньо для того, щоб покрити потреби і переробників, і імпортерів. Проте сировина закуповується саме зараз, оскільки ціни низькі.

Популярні новини зараз
Головні новини за 6 червня: ядерний удар, підрив Каховської ГЕС, масштабний збій у "Приватбанку" та безкоштовне розмитнення В Україні з червня підняли тариф на електроенергію: кому доведеться "відвалити" на півтисячі більше Чекає небезпека: до чого готуватися вже 7 червня Додати 3 ложки при поливі огірків: забудете про жовте і сухе листя
Показати ще

"Заводи закуповують сою за цінами в діапазоні 14700–15100 грн/т. До 20 грудня показники можуть дещо збільшитись, але цінового буму не буде. Можна прогнозувати, що у січні-лютому ціни на сою піднімуться до 16 000-17 000 грн/т . Надпропозиції сої аграріїв також не спостерігається", - додав він.

Нагадаємо, в Україні стане більше сиру: виробники пояснили в чому причина

Як повідомляв "Знай.uа", українців готують до нових цін на молоко: чому подорожчання не уникнути

Знай.ua писав, українцям показали ціни на популярні продукти - хліб, каву, чай і борошно: від бюджетного варіанту до менш доступного