Українці внаслідок регулярних відключень електроенергії страждатимуть не лише через побутові незручності, вони також можуть зіткнутися з подорожчанням продуктів.

Серйозного дефіциту продуктів харчування не очікується, а ось зростання цін цілком можливе, хоч і не надто критичне, лише на декілька відсотків. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики.

Супермаркет, скріншот: YouTube
Супермаркет, скріншот: YouTube

"Частка електроенергії в залежності від типу продукції впливає на ціну від 3% до 5%. Якщо ситуація буде поточною, з прогнозованим плановим відключенням, істотного подорожчання не передбачається. Будуть незначні коригування на декілька відсотків, але не більше", - заявив в ефірі телемарафону перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Доступ до базових продуктів буде, тому що в Україні виробляється більше, ніж потрібно для покриття внутрішнього попиту. Це стосується зернових, олійних культур та продуктів їх переробки.

Популярні новини зараз
Новітні українські всюдиходи "Богун" рятують постраждалих після підриву Каховської ГЕС: потужні кадри Люксовий "Запорожець" для мажорів: у мережі показали альтернативну версію ЗАЗ-968 Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі "Нафтогаз" зробив важливе попередження щодо лічильників
Показати ще

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

За словами Висоцького, навіть за наявних площ, без урахування окупованих територій, посівів отриманої агропродукції буде вдвічі більше, ніж потрібно для споживання. Але якщо дефіцит і станеться, Україна просто скоротить експорт продовольства, перенаправивши його на внутрішній ринок.

Раніше ми писали про те, що українців готують до нових цін на молоко: чому подорожчання не уникнути

Як повідомляв Знай.ua, лайфхак, який збереже вашу працездатність: як продовжити час роботи ноутбука при відключенні електрики