Багато українців, навіть незважаючи на війну з росією, дуже чекають на Новий рік. Не лише через святкування, а тому що на ці дні зазвичай випадають вихідні.

За традицією період новорічно-різдвяних свят обіцяє українцям вихідні. Найбільше календарних "відпускних" днів випадає на грудень та січень. Проте, через вторгнення росії їх скасували.

Новий рік, ялинка, фото Знай.ua
Новий рік, ялинка, фото Знай.ua

Таке рішення Верховна Рада затвердила ще у березні, ухваливши відповідний закон. Він зумовлює відміну вихідних на державні свята, їх перенесення, якщо свято припадає на робочий день. Більше того, скорочення робочого дня на 1 годину на день, що передує святу, не передбачається.

Співробітники в офісі, фото з pxhere
Співробітники в офісі, фото з pxhere

Популярні новини зараз
Monobank довів українця до відчаю: "Залишив без жодної копійки" За обмін 100$ з українців здеруть 1100 гривень: жорстке попередження від Нацбанку Разом з повісткою можуть дати штраф на 8500: достатньо однієї умови Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки
Показати ще

Парламент продовжив військовий стан та термін мобілізації ще на 90 днів – до 19 лютого 2023 року. Таким чином, додаткових вихідних не буде щонайменше до лютого.

Звісно, ці нормативи стосуються працівників державних підприємств та установ. Керівники приватних компаній можуть встановлювати свої графіки відпочинку та роботи персоналу.

На які дні випадають новорічні свята:

Новий 2023 рік, 1 січня – на неділю. Відтак наступний день, понеділок, 2 січня, має бути вихідним днем. Така сама ситуація і з Різдвом – 25 грудня випадає на суботу, а 7 січня – на неділю. Тому наступний понеділок після цих днів має бути вихідним.

Раніше ми писали про те, що Нова пошта анонсувала давно обіцяне – тепер можна придбати Starlink та EcoFlow.

Як повідомляв Знай.ua, виходів одразу декілька: що робити українцям, яким не вистачить стажу для пенсії у 2023 році