У вересні поточного року середнє подорожчання аптечних препаратів склало 42,5%, якщо порівнювати з вереснем 2021 року. Проте ліки зросли у ціні на 30,1%.

Про це стало відомо завдяки аналітиці експертів одного із фармацевтичних українських порталів.

Ціни в аптеці, скріншот з відео
Ціни в аптеці, скріншот з відео

Згідно з відкритими даними дослідження фармацевтичного ринку, середньозважена вартість однієї упаковки лікарського засобу у вересні 2022 року коштувала на 30,1% дорожче, ніж у вересні 2021 року.

Дієтичні добавки протягом року подорожчали на 43,7%; косметичні засоби, які продаються в аптечних закладах – на 38,0%. Найбільше зросли у ціні проти вересня минулого року медичні вироби – на 64,0%.

Популярні новини зараз
Даша Астаф'єва зізналася у шаленому коханні до Дантеса: "Ще не бачила, але..." Подумайте двічі, перш ніж об'їдатися на Новий рік: чим шкідливий та корисний оселедець В Україні з'явився новий вид доплат для пенсіонерів: скільки отримають ті, кому ще немає 70 Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

Аптека, скріншот: YouTube
Аптека, скріншот: YouTube

У середньому ринку аптечні препарати у вересні 2022 року зросли в ціні на 42,5% проти вересня минулого року. При цьому фармринок України в натуральному та грошовому вимірі продовжує демонструвати зменшення обсягів продажу.

Зокрема, у вересні цього року було продано 97,2 млн. упаковок лікарських засобів, що на 36,2% менше ніж у вересні минулого року. У грошовому вимірі обсяги продажів скоротилися 9% - з 11,9 млрд. грн. до 10,9 млрд. грн.

Як зазначили аналітики, товари українського походження становлять переважну більшість у структурі продажів у натуральному вимірі, а у грошовому – дві третини обсягів продажів припадає на продукцію зарубіжних виробників.

Нагадаємо, пенсіонери залишаться без ліків? В українських аптеках почали діяти нові правила.

Раніше повідомлялося, що волонтери вже передали на передову понад 650 бандеропечей у рамках акції "Тепло на фронт".

Також, найбільші штрафи за порушення правил дорожнього руху в Україні: можна купити нову "ластівку".