Українців попередили про те, що споживчі ціни у 2023 році зростатимуть, але дійсність відрізнятиметься від прогнозів аналітиків.

У пояснювальній записці до проекту держбюджету на 2023 рік (№ 8000) йдеться про те, що пригнічений споживчий попит стримуватиме динаміку цін. За прогнозом, зростання споживчих цін у 2023 році зменшено з 30% до 28% (у вимірі грудень до грудня). Зростання цін виробників зменшено з 35,7% до 32,2% (у вимірі грудня до грудня).

Українці, фото знай.ua
Українці, фото знай.ua

Однак, судячи з припущень чиновників, вплив на ціноутворення матимуть декілька факторів: зменшення пропозиції сільськогосподарської продукції, зростання цін виробників та ускладнення логістики. У той момент, коли експорт відновлюватиметься, ціни почнуть "вирівнюватися" з європейськими.

Як заявили у Міністерстві економіки, вітчизняні виробники підняли ціни на промислову продукцію на 25,8%, у річному обчисленні – 51,5%.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 5-11 червня для всіх знаків Зодіаку: грошовий ризик Риб, обман Скорпіонів та занепокоєння Тельців Війна має закінчитися до жовтня? Відома астрологиня не потішила українців: "Ми знову матимемо повтор" "Відкосити тепер не вдасться": з 1 червня запрацюють жорсткі правила мобілізації В Україні повернули обов'язкові повірки лічильників, але не всім: хто може уникнути цієї процедури
Показати ще

У IV кварталі очікується, що основним фактором впливу стануть тиск на ціни виробників через вартість енергоносіїв, що зумовить зростання цін до 10% протягом кварталу, зазначається в записці пояснення.

Виробництво молока, скріншот з відео
Виробництво молока, скріншот з відео

Раніше ми писали, індекс "Олів'є" до Нового року: скільки коштуватимуть інгредієнти і де вигідніше купити

Як повідомляв Знай.ua, зуби, ніби не чистив тиждень: українцям розповіли, як не допустити ненависну жовтизну