В Україні стає все дорожче жити, і, як виявилося, подорожчання триватиме ще деякий час. Цінники на продукти виростуть у половину, а комуналка та бензин знову розчарують.

Про це йдеться у свіжому інфляційному звіті НБУ .

За їхніми прогнозами, інфляція до кінця року не повинна перевищити 30%, але експерти передрікають її сильніше зростання в найближчі кілька місяців. Зумовлено це високими ризиками та витратами бізнесу, які значно посиляться у зимовий період через високу вартість енергоносіїв.

НБУ. Фото: Dengi.ua
НБУ. Фото: Dengi.ua
НБУ. Фото: Dengi.ua

При цьому в НБУ встигли заспокоїти громадян і пообіцяли зниження продовольчої інфляції наступного року завдяки відновленню логістичних та технологічних зв'язків. Крім того, дезінфляційним фактором стане зниження світових цін на продовольство та енергоресурси.

Популярні новини зараз
Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень Росія збиралася вдарити по Україні ядерною зброєю: що зупинило терористів Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила
Показати ще

Подорожчати може за цей час і паливо приблизно на 20% за рік, і це потягне за собою значне подорожчання всіх транспортних послуг.

Щойно закінчиться дія мораторію на підвищення комунальних послуг, вони сильно підвищаться і вони теж. Однак воно буде поетапним, і паралельно супроводжуватиметься розширенням соціальної підтримки.

Гроші. Фото: скриншот Youtube
Гроші. Фото: скриншот Youtube

Україна поки що має вистояти зиму, оскільки росіяни невпинно атакують наші об'єкти критичної інфраструктури, через що доводиться значно зменшити споживання електроенергії. Єдине, про що зараз варто молитися, щоб зима була не дуже холодною.

Якщо йдеться про загальну інфляцію, то є позитивні прогнози. Очікується, що інфляція наступного року сповільниться до 21%, а 2024 року буде нижчою за 10%. Найшвидшому уповільненню інфляції заважатиме передусім висока вартість енергоносіїв.

Ключовим фактором майбутнього поступового відновлення економіки України на приблизно 4-5% на рік стане очікуване зниження ризиків безпеки із середини 2023 року.

за даними Держстату економіка України зросла
за даними Держстату економіка України зросла

Нагадаємо, що субсидіанти збільшили: хто має право на отримання держдопомоги на оплату комунальних послуг

Раніше повідомлялося, що нардепи підготували закон щодо захисту прав споживачів: інтернет-магазинам не вдасться нікого обдурити

Також пенсіонерам доплатять майже 600 гривень, але потішать не всіх: на яйця має вистачити