Війна в Україні внесла свої корективи на цінники у супермаркетах. Все подорожчало чи не вдвічі, а деякі позиції ще сильніші. Чого ж очікувати найближчим часом.

Свій прогноз на цю тему надав керуючий проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Олександр Хорев для порталу AgroTimes .

Найменше проблем цього сезону буде з картоплею та буряками, тому сильного подорожчання чекати не варто. А ось моркви справді недостатньо цього року, і її імпорт може розпочатися лише з Нового року. Через дефіцит ціни можуть сильно піднятися.

Ціни на овочі. Фото: скрін youtube
Ціни на овочі. Фото: скрін youtube

Ще гірша ситуація з капустою та цибулею, проте останній вже почали імпортувати і ціни залишають бажати кращого. На жаль, як зазначає експерт, ця тенденція продовжиться.

Популярні новини зараз
Зірка "Папіка" Дар'я Петрожицька обурила українців кадрами відпочинку за кордоном: "Не час хвалитися" Як швидко зробити обігрівач зі свічки: інструкція, з якою впорається кожен Боєць "закарпатських котлів" Микола Тищенко у столиці взявся паплюжити "Пункт незламності" 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

"Найменш проблемною культурою борщового набору в Україні в сезоні 2022-2023 буде картопля, саме на картопля будуть найнижчі оптові ціни протягом усього поточного сезону. З морквою – складніше, бо повністю компенсувати відтік продукції з Херсона буде важко, тож ймовірний активний імпорт моркви вже з початку нового 2023 року. Ще більші проблеми цього сезону очікуються в сегменті капусти", - упевнений експерт.

Овочі. Фото: скрін youtube
Овочі. Фото: скрін youtube

Проблеми з цибулею почалися через окупацію росіянами Херсонської області, яка завжди була головним постачальником цього овочу. Тому довелося шукати постачальника, який зможе це зробити у великих об'ємах та короткий термін. Але, ціни відповідні.

"Вже зараз Україна почала імпортувати один із головних овочів і ця залежність зберігатиметься протягом усього сезону. Як наслідок, цибуля може очолити рейтинг найвищих цін навесні 2023 року серед решти позицій борщового набору" - зазначає Олександр Хорев.

Овочі. Фото: скрін youtube
Овочі. Фото: скрін youtube

Нагадаємо, який період можуть зарахувати до страхового стажу: у ПФУ назвали умови

Раніше повідомлялося, що українка поділилася неприємним досвідом використання Київстару: як не виявитися ошуканим на гроші через помилку компанії

Також українцям допоможуть з опаленням узимку: хто отримає безкоштовну допомогу