В Україні прогнозують кардинальні зміни на ринку картоплі. Очікується, що ситуація може суттєво змінитися вже у найближчі тижні.

Згідно з прогнозами аналітиків проєкту "АПК-Інформ: овочі та фрукти", ціни на картоплю знижуватимуться тільки до певної межі. Це триватиме до того часу, поки виробники реалізують неякісну картоплю.

Зазначається, що впродовж минулого тижня картопля в Україні дешевшала, адже пропозиція на ринку досить велика. Головною метою продавців аналітики називають бажання якомога скоріше реалізувати наявні обсяги картоплі. Адже якість більшості запропонованої продукції доволі низька.

Картопля на ринку. Фото: скриншот Youtube
Картопля на ринку. Фото: скриншот Youtube

Така ситуація спровокувала населення зробити зимові запаси картоплі, навіть попри її низку якість. Фахівці застерігають, що це поспішне рішення може виявитися хибними, адже запаси неякісної картоплі не зберігатимуться довго.

Популярні новини зараз
Електроенергія все ж таки подорожчала, але не для всіх: кому треба платити більше і за що Головне за ніч, 1 квітня: капуста наздоганяє цибулю в ціні, таємниця коханого чоловіка Мишина розкрита, а в е-рецепті є секрети "Як їм не соромно?": абоненти скаржаться, що з рахунків "Київстару" щомісяця пропадають гроші – хоч по 5 гривень, але знімуть Пенсіонерам, які працюють, зробили попередження: доведеться сплатити податок
Показати ще

Крім того, фахівці звертають увагу на те, що збір картоплі минулого тижня супроводжувався дощами й високою вологістю ґрунту. Вони пояснюють, що зібраний в таких умовах урожай, навряд чи збережеться у належній якості хоча б до кінця першої половини поточного сезону. Тим більше якщо він не оброблений достатньою кількістю ЗЗР.

Тому аналітики вважають, що коли продавці завершать реалізацію неякісної картоплі, вона з високою ймовірністю почне дорожчати.

Ціни на картоплю, скріншот з відео
Ціни на картоплю, скріншот з відео

Нагадаємо, вчетверо дорожче, ніж торік: популярний продукт приголомшив новою ціною

Як повідомляв "Знай.ua", відбивним та котлетам не місце у меню: ціни на свинину ще більше спустошать гаманці українців

Також "Знай.ua" писав, восени подорожчає низка популярних товарів: чи варто запасатися продуктами вже зараз