Цього дня відзначається пам'ять священика Захарія та його дружини Єлисавети - батьків Іоанна Хрестителя. Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то зима буде холодною.

У православному календарі це день пам'яті пророка Захарії та святої Єлисавети. Інші назви свята: "День Захарії та Єлизавети", "Кумоха осіння", "Вигнання Кумахи". 18 вересня гнали із села Кумоху. День вважався щасливим для передбачень.

Єлисавета передбачила Марії народження Спасителя. Тож у цей день часто гадали, особливо на звуженого. Захарія та Єлисавету просять зачати дитину та народити здорову. Будинок обов'язково прибирали, а потім йшли в лазню і парилися березовими віниками. Вважається, що це допоможе здобути здоров'я на весь рік. Але прати не можна, можна викликати хворобу. Важливі справи також краще не робити, їх краще відкласти на потім.

Народні прикмети на 18 вересня

Популярні новини зараз
Чому не можна виливати воду після варіння овочів Затримка пенсій та соцвиплат: у Мінсоцполітики попередили про можливі "перебої" у нарахуванні виплат Що чекати від долара і гривні у 2023 році: українців заспокоїли оптимістичним прогнозом В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина
Показати ще

Березовими віниками треба і з дому вигнати лихоманку кумоху. Вона може стати і літньою мандрівницею, яка проситься переночувати чи випрошує хліб. Не впускайте нікого стороннього додому. Від неї потім складно позбутися. А ще можна написати на папері першу сторінку з Євангелія від Івана та покласти на шість тижнів біля ікони. Потім сторінку спалюють.

Якщо ж хтось захворів, то треба вловити павука і покласти його в горіхову шкаралупу, обмотати тканину і повісити на шию. Тоді недуга не зможе надовго оселитися в тілі людини.

Щоб дізнатися, як виглядатиме майбутній чоловік, дівчатам потрібно перед сном покласти під подушку кілька горошинок, але не рахувати їх. Потім треба вийняти вранці, не дивлячись, вийти за ворота, відрахувати кількість перехожих за кількістю горошинок у руці. Якщо пройшла жінка, подивіться на її колір волосся та очей, у чоловіка будуть такі самі.

Не давайте сьогодні клятви, якщо ви її не виконаєте, можете загинути. Не давайте нікому хліба та не пускайте переночувати.