В Україні готують нову систему автострахування. Що потрібно знати кожному водієві про нововведення у цій сфері.

Відповідний законопроект уже був підготовлений і готується до публікації, як зазначає прес-служба НБУ .

Справа в тому, що у Національному банку України виступили з ініціативою щодо реформування системи обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності автовласників.

Автомобілі, фото: скріншот із відео
Автомобілі, фото: скріншот із відео

Цілями зміни законопроекту "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників" у підвищенні захисту тих, хто постраждав у ДТП. Крім того, таким способом законодавство буде перероблено під європейські стандарти, ніж зараз і займається наш уряд.

Популярні новини зараз
Головне за 30 вересня: путін впав у марення, Зеленський подав заявку до НАТО, Каменських злила Ані Лорак, а Аліна Паш почула поклик У "Дизель-шоу" показали, як вразили українські дідусі: ледь човгає, а біжить за зброєю У "Нафтогазі" дали пораду українцям, як вигідніше споживати газ та платити менше Тоня Матвієнко зізналася, що вони з Арсеном Мірзояном бідують, не маючи грошей на життя: "У нас немає нічого"
Показати ще

Автомобілі на кордоні. Фото: Youtube
Автомобілі на кордоні. Фото: Youtube

У НБУ пропонують такі нововведення. Наприклад, поступово будуть збільшені страхові суми протягом наступних 6-7 років. Якщо зараз страхова компенсація становить близько 160 тисяч гривень за пошкодження майна та 320 тисяч гривень за шкоду здоров'ю та життю, то після завершення реформи ці суми зростуть. Від 1,3 мільйона євро до 6,45 мільйона євро, відповідно.

Звичайно, це призведе і до подорожчання полісів.

Автомобіль, фото: скріншот
Автомобіль, фото: скріншот

З'явиться також нова система відшкодування збитків. Обов'язково стане безпосереднє врегулювання страхових випадків всіх страховиків. Тобто, постраждалий зможе звернутися до своєї страхової компанії для отримання страхових виплат.

Вільне ціноутворення, нові підходи до розрахунку виплат за втрати життя та здоров'я, а також посилення гарантійних та інформаційних функцій транспортного страхового бюро України. Все це на нас чекатиме у найближчі 6-7 років.

Як розрахувати розмір майбутньої пенсії: пояснення Пенсійного фонду

Раніше повідомлялося, що в Україні продовжують дешевшати овочі: на який асортимент продавці переписали цінники

Також, українець втратив гроші через збій у терміналі ПриватБанку, повертати не поспішають