На українських ринках зараз спостерігається різке зростання цін на цибулю. Причиною такої ситуації фахівці називають скорочення пропозиції цього продукту.

Про це повідомляє платформа EastFruit. Ситуацію, яка склалася на ринках та інших торгових точках, виробники пояснюють затримкою у проведенні збирання цибулі. А вона своєю чергою є наслідком сильних дощів, то ж її пропозиція на ринку помітно скоротилася.

Часник та цибуля скриншот youtube Showbiz NEWS
Часник та цибуля скриншот youtube Showbiz NEWS

Водночас попит на цибулю утримується на досить високому рівні. А це дозволяє фермерам переглядати ціну на продукцію у бік підвищення.

То ж згідно з даними моніторингу, наразі цибуля надходить у продаж по 24-27 грн/кг. Така вартість в середньому є на 10% дорожчою у порівнянні з тією, яку встановили продавці наприкінці минулого робочого тижня.

Популярні новини зараз
"Це п*здец": Наталці Денисенко під час операції видалили не те, що треба Українцям виплачують щомісяця по 2800 гривень: хто має право на допомогу Хлопчик зґвалтував 11-річного однокласника, але з ним навіть нічого не зробили: що не так із цією школою Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Отже, сьогодні вартість цибулі в Україні вже в середньому в 4,6 раза вища, ніж за аналогічний період минулого року.

Вирощування цибулі, кадр з відео
Вирощування цибулі, кадр з відео

На жаль, цибуля стала далеко не єдиним товаром, який подорожчав за останній час. Зокрема, у ціні стрімко зросли й інші овочі, а також яйця, гречка, борошно тощо.

Наприклад, у порівнянні з червнем картопля виросла у ціні на 54,7% - до 18,9 грн за кілограм, морква - на 15,5% до 32 грн, цибуля - на 11,3% до 28,6 грн. З-поміж овочів на 38,7% здешевшала капуста - до 34,2 грн.

Овочі, супермаркет. Фото: Знай.ua
Овочі, супермаркет. Фото: Знай.ua

Нагадаємо, зібрати дитину до школи стало дорожче: у скільки обійдеться вся необхідна канцелярія для учня у 2022

Як повідомляв "Знай.ua", чи буде дефіцит солі в Україні: все вирішать наступні 6 місяців

Також "Знай.ua" писав, приготувати котлети чи запекти курочку стало дорожче: як зросли ціни на м'ясо птиці у серпні