Сьогодні митці Kailas-V завершили роботу над муралом "Свята Джавеліна", який створили на фасаді будинку у Солом'янському районі Києва.

Та через малюнок спалахнув скандал. Проти роботи виступила Всеукраїнська рада церков та релігійних організацій.

Як повідомляється на сайті ради, вони висловили свій протест щодо створення цього муралу і направили його президенту України Володимиру Зеленському та меру Києва Віталію Кличку.

Віруючих обурив образ Богородиці зі зброєю в руках. Вона тримає переносний протитанковий ракетний комплекс FGM-148 "Джавелін", який використовують наші солдати проти російських агресорів.

На наступний день після відкриття муралу, його почали зафарбовувати. Митці звернулися до мерії та особисто Віталія Кличка, виказуючи свій розпач:

Популярні новини зараз
Зірка "Ліги сміху" Ярослав Гарварко загинув на фронті захищаючи Україну: комік, який став героєм Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку
Показати ще

"Як прикро, що КМДА та Віталій Кличко стали на бік середньовіччя та порушення прав митців на самовираження! Прикро, що Рада церков, наче в російській федерації, диктує свою волю не тільки в тому, що стосується церков та культових споруд, а й робить заручниками все місто, бо їм ввижається якась "образа почуттів віруючих". Чи не московська церква образилась? Це цілком у їх дусі! І чому не ображають їх ракети та снаряди, які летіли у місто, а ображає такий абстрактний вияв подяки нашим захисникам?", - написали художники.

На захист митців стали кияни, які теж не побачили образи у творі митців:
"Чому вони вважають, що віруючі в нас геть як на московщині - ображаються на мистецтво?
А КМДА потурає цьому дикунству, порушуючи права нерелігійних громадян та митців", - пишуть у коментарях.