Про це на прес-конференції розповіли автори Екологічної стратегії розвитку Києва до 2030 року.

За рік Київ виробляє 689 тисяч тонн побутових відходів. Це – 69% від загальної кількості столичного сміття. Переважна його частина – потрапляє на сміттєзвалища Київської області, де розкладається і забруднює токсичними речовинами атмосферу, ґрунти, поверхневі та підземні води, створюючи загрозу виникнення надзвичайних ситуацій.

"Ще у 2019 році кількість сміття на київських полігонах складала 12 мільйонів 780 тисяч тонн. Щоб зрозуміти скільки це, спробуйте уявити товарний потяг довжиною в 120 тисяч вагонів. Щороку кількість сміття ,яку продукує столиця збільшується", - зазначив засновник проекту Екостратегії Костянтин Яловий.

За його словами, для європейських міст є нормою переробляти до 60% твердих побутових відходів, в той час як Київ перероблює лише 10%.

Як пояснюють автори Екологічної стратегії Києва, значні обсяги накопичених промислових і твердих побутових відходів, динаміка до їх збільшення і водночас відсутність ефективних заходів, спрямованих на запобігання їх утворенню, ресайклінг, відновлення та видалення, поглиблюють екологічну кризу і гальмують економічний розвиток міста.

Популярні новини зараз

Рідкісну праворульну "Волгу" від ГАЗ-21 відшукали за кордоном: справжня "чорна блискавка"

Ані Лорак показала себе на заздрість Мурату: апетитні "бомбочки" під піджаком

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

"Ця проблема існує уже багато років, і чимдалі, тим гіршою стає ситуація. Єдине що допоможе її вирішити - змінити саму концепцію управління відходами. Тобто перейти від захоронення сміття до запобігання, зменшення утворення відходів, сортування, переробки та подальшого використання відходів у якості матеріальних і енергетичних ресурсів. Екологічна стратегія Києва пропонує міській владі розроблений комплексний план дій, необхідних для такої серйозної реформи", - підкреслив ініціатор проекту.